Poznaj wyniki badania IFR: Czy Państwo pomogło mojej firmie?

W obliczu kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa My, Przedsiębiorcy Rodzinni, stanęliśmy na pierwszej linii frontu. Musimy działać szybko i racjonalnie, zachowując zimną krew w podejmowaniu ważnych i trudnych decyzji. Podstawą naszego sukcesu jest współpraca! Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców w tej trudnej sytuacji, Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych zainicjowało kampanię #ŁączymyByPrzetrwać. Celem kampanii jest rzucenie wyzwania nieoczekiwanym trudnościom, jakie stoją przed polskim biznesem, poprzez: wymianę wiedzy i informacji, promowanie dobrych praktyk i inicjatyw, a także budowanie przestrzeni do komunikacji i wzajemnej inspiracji. Razem możemy więcej, a więc działajmy dla wspólnego dobra!

JAK DZIAŁAMY:
  • Inspirujemy transformację biznesu
  • Sieciujemy przedsiębiorców on-line
  • Wspieramy inicjatywy społeczne

W ostatnim czasie powstało wiele wartościowych inicjatyw, akcji społecznych i narzędzi online. Nie zamierzamy ich mnożyć, czy tworzyć konkurencyjnych rozwiązań, chcemy połączyć, zebrać i uzupełnić funkcjonujące już pomysły, aby zadziałać mocą synergii. Zebraliśmy także kilka inicjatyw, które bezdyskusyjnie popieramy i Was również do tego zachęcamy. Będziemy polecać inne ważne projekty, skierowane na wsparcie biznesu w tym nadzwyczajnym czasie.

WIĘCEJ O KAMPANII BROSZURA


Rząd przygotował >>> Sejm przegłosował >>> Poprawki Senatu odrzucono >>> Prezydent podpisał >>> Z dniem 1 kwietnia 2020 #TarczaAntykryzysowa weszła w życie. Mimo licznych apeli i postulatów zgłaszanych przez IFR i środowisko przedsiębiorców – większość propozycji pominięto… Na dedykowanej stronie rządowej znajdziecie wszystkie szczegóły. Więcej informacji…


INICJATYWY

#RatujBiznes – akcja informacyjna prowadzona przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Skierowana zarówno do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, dotkniętych obecną sytuacją gospodarczą, jak również do kancelarii prawnych i podatkowych świadczących tym przedsiębiorcom nieodpłatną pomoc prawną przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie. Akcja ma z jednej strony informować przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji gospodarczej o możliwych instrumentach wsparcia. Z drugiej strony ma umożliwić mikro, małym i średnim przedsiębiorcom znalezienie fachowej, nieodpłatnej pomocy prawnej przy wypełnianiu i składaniu wniosków.


Nasz partner – akcja #WspieramBiznesZDomu, inicjatorem której jest Łukasz Smolarski (pomysłodawca kanału na YouTube – Biznes Misja). Celem akcji jest łączenie ludzi z różnych branż aby pomagać sobie nawzajem w kwestiach, które dla innego przedsiębiorcy są największym wyzwaniem w czasach pandemii koronawirusa. Razem z Łukaszem będziemy udostępniać wiele ciekawych wywiadów i rozmów LIVE z przedsiębiorcami oraz ekspertami z różnych sfer biznesu. Działamy razem dla dobra przedsiębiorców!


Jesteśmy razem. Pomagamy – akcja dużych polskich firm wspierających walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. Strony na Facebook i LinkedIn. #JestesmyRazemPomagamy


#SolidarnizBiznesem – “Nie pozwolę Ci się zamknąć” czyli jak możesz pomóc mikroprzedsiębiorcom? Akcja Krajowej Izby Gospodarczej opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości. Wychodzi naprzeciw najbardziej narażonej grupie – mikroprzedsiębiorców.


#BiznesReagujeOdpowiedzialnie – akcja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która pokazuje dobre praktyki i rozwiązania firm w czasie walki z epidemią koronawirusa. Pod tym hasztagiem publikowane są pozytywne przykłady takich działań.


#TUgether – inicjatywa przedstawicieli branży branży targowej, MICE, turystycznej oraz komunikacji i transportu, której celem jest apel do władz o dopracowanie Tarczy Antykryzysowej (pakietu rozwiązań przygotowany dla przedsiębiorców przez Ministerstwo Rozwoju). #TarczaNieStarcza


Grupa wsparcia #SuperBohater powstała z inicjatywy OOH magazine oraz branży reklamowej z myślą o tych wszystkich, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu, czyli o pracownikach SOR i służb medycznych. Do placówek medycznych napływają produkty potrzebne tym, którzy aktualnie są narażeni na bezpośredni kontakt z wirusem, czyli lekarze i personel medyczny.


Kampania społeczna Memox by Kunke Poligrafia i Symbio Media Group przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w ramach której 28 000 naklejek elektrostatycznych “Umyj ręce” oraz “Zachowaj odstęp” bezpłatnie przekazano do różnych instytucji w których występują skupiska ludzi (sklepy, poczty, urzędy, Stacje Sanepid, szpitale i inne).


Zakupy dla sąsiadów – akcja zainicjowana Victorią i Adamem Iwanowskimi (Agencja Vi:), celem której jest zmobilizowanie społeczności lokalnych do robienia wspólnych zakupów aby ograniczyć tłumy i zatrzymać rozpowszechnienie koronawirusa. Jak to działa? Połącz się z sąsiadami >>> zarejestruj się w aplikacji >>> utwórz grupę sąsiedzką >>> zaproponuj pomoc w zrobieniu zakupów >>> zakupy dostarcz pod drzwi, a rozlicz się bezgotówkowo. Co najważniejsze – rób to regularnie i zapraszaj innych! Im mniej osób będzie wychodziło z domu, tym mniej osób się zarazi. Akcja ma także swoją stronę na Facebooku.


PORADY

Nasz Partner Strategiczny IFR – Kancelaria Ożóg Tomczykowski przygotował przewodnik po uchwalonej w weekendowym głosowaniu przez Sejm Tarczy Antykryzysowej. Znajdziecie w nim informacje o poczynionych zmianach w podatkach, zmianach w ZUS, zmiany w ordynacji podatkowej oraz prawie pracy. Duża część poswięcona jest także funkcjonowaniu branży turystycznej, centrów handlowych oraz innych przedsiebiorstw, w zależności od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj dalej…

Poradnik prawny i podatkowy dla przedsiębiorców opracowany przez ekspertów partnera strategicznego IFR – Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Zawiera on praktyczne wskazówki i informacje o tym, co może zrobić przedsiębiorca w różnych trudnych lub nietypowych sytuacjach.

Czytaj dalej…