Jak szybko przejść od pracy w trybie „awaryjnym” do pracy zdalnej? Nowe wyzwania dla firm rodzinnych.
Kwarantanna zmienia sposób pracy i produktywności całej gospodarki. Od 13-tego marca żyjemy i pracujemy w nowej rzeczywistości. Prawie wszystkie firmy musiały z dnia na dzień zmienić swój model funkcjonowania ze stacjonarnego na zdalny. Nie jest to jednak praca zdalna, o jakiej słyszeliśmy dotychczas. To, co obserwujemy dziś to praca w trybie awaryjnym. To ogromna zmiana – logistyczna, technologiczna, legislacyjna, ale przede wszystkim kulturowa. Żadne mechanizmy pracy zdalnej nie zadziałają bowiem poprawnie, jeśli nie zadba się o kulturę pracy oraz proces wdrażania tych mechanizmów do firmy. Trudno byłoby zliczyć wszystkie zaobserwowane projekty, które upadały z przyczyn miękkich aspektów pracy. W tym także psychologii pracy zdalnej a nie wyłącznie aspektów narzędziowych!
WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM |
9 kwietnia 2020 r. godz. 13:00 |
O tym jak dostosować firmę rodzinną do funkcjonowania w nowych warunkach, już w ten czwartek (9 kwietnia) o godz. 13:00 opowie nam Rafał Ferber – Prezes Runaways Social Media & More. Od 3 lat Rafał Ferber prowadzi agencję Runaways w modelu “pół-zdalnym” (obecnie w modelu w pełni zdalnym). Pracował wcześniej w wielu firmach o stacjonarnym modelu pracy i o zerowej kulturze zaufania i współpracy z zespołem. Osobiście przeszedł drogę – od patrzenia pracownikom na ekran do zarządzania kilkunastoma osobami, których właściwie nie widzi.
W prowadzeniu webinarium Rafała wesprze Krzysztof Ogorzałek (członek zarządu IFR), który również od lat prowadzi firmę rodzinną, której większość pracowników również pracuje zdalnie.
Peter Drucker powiedział, że “kultura zjada strategię na śniadanie”. W tych niepewnych czasach kultura zjada tak naprawdę wszystko. W ekspresowym tempie należy więc zadbać o najważniejszy element pracy – o ludzi. Ludzi, którzy wbrew swoim planom są zamknięci w domu. Ludzi, którzy nie są nauczeni samodzielnej pracy. Ludzi, których wynagrodzenie stanowi przeważnie największy udział w budżecie firmowym.
Pozostawienie ich w niepewnej sytuacji, bez narzędzi i wskazówek, jak je wykorzystywać – grozi spadkiem ich motywacji i efektywności, co przełoży się na gorsze wyniki biznesowe. Zapraszamy na webinarium dla firm rodzinnych w trakcie, którego opowiemy w jaki sposób rozpocząć proces “wychodzenia z pracy w trybie awaryjnym” oraz podzielimy się narzędziami diagnostycznymi do sprawdzenia swojej firmy i jej gotowości na zmianę. Do usłyszenia!
Rafał Ferber, Prezes Runaways Social Media & More
Od 2017 r. prowadzę własną agencję Runaways. Agencja od zawsze działa w trybie „pół-zdalnym” (biuro pod Warszawą + 75% współpracowników zdalnie). Od marca 2020 r. z oczywistych względów działamy w 100% zdalnie. Obecnie współpracujemy z około 20 osobami, mamy na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych projektów i ponad 1 000 000 zł przychodu za rok 2019.
W trakcie mojej kariery pracowałem w bardzo wielu firmach o stacjonarnym modelu pracy. Charakteryzowały się one niezwykle niską kulturą zaufania i współpracy z zespołem. Kilka lat pracy pozwoliło mi osobiście przebyć długą drogę – od patrzenia pracownikom na ekran do zarządzania kilkunastoma osobami, których właściwie nie widzę.
Trudno byłoby zliczyć wszystkie obserwowane przeze mnie w trakcie kariery projekty, które upadały z przyczyn miękkich aspektów pracy. Zgadzam się z powiedzeniem, że kultura zjada strategię na śniadanie. Opowiadam o tym w trakcie moich szkoleń i webinarów. Uczulam w nich na delikatne, ale kluczowe we współczesnym prowadzeniu biznesu aspekty kultury pracy, kultury zarządzania i zaufania do współpracowników oraz oczywiście doboru odpowiednich narzędzi.
Jestem zdeklarowanym pasjonatem produktywności (GTD, Biohacking, Mindfulness) oraz stabilnego rozwoju (365 x 1%).