Wspólnie z firmą rodzinną i członkiem naszego stowarzyszenia – Rożek Brokes Group – zapraszamy na webinarium podczas którego nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie prowadzenia polityki ubezpieczeniowej przez przedsiębiorstwa w szczególności w czasach “pocovidowych”. Wydarzenie poprowadzą Barbara Rożek – broker ubezpieczeniowy, współwłaściciel i wiceprezes zarządu Rożek Brokers Group oraz Jan Maszczyński – broker ubezpieczeniowy, prokurent, dyrektor śląskiego oddziału Rożek Brokers Group.

Czytaj dalej…

Drugie wspólne webinarium stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Agencji Rozwoju Przemysłu. Wydarzenie poświęcone jest instrumentom wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorców oferowanym przez ARP w ramach Tarczy Antykryzysowej. Gośćmi będą: Renata Pomorska-Grzechnik (Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Warszawie ARP S.A.), Inga Piasecka (Dyrektor Rozwoju Biznesu w ARP Leasing Sp. z o.o.) oraz Monika Kruszewska (Koordynator Zespołu ds. rozwoju biznesu, Biuro Zarządzania Sprzedażą ARP S.A.).

Czytaj dalej…

Drugie webinarium IFR organizowane wspólnie z firmą rodzinną Kancelaria Finansowa LEX. Spotkanie poprowadziła dr Małgorzata Rejmer – doktor nauk prawnych, prezes zarządu Kancelarii Finansowej LEX. Uczestnicy dowiedzieli się jakie działania o charakterze operacyjnym, strukturalnym i strategicznym może podjąć każdy przedsiębiorca, aby zminimalizować ryzyko upadku lub utraty istotnej części majątku.

Czytaj dalej…

W imieniu kancelarii EY Law oraz stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych serdecznie zapraszamy do obejrzenia webcastu, podczas którego skupiliśmy się na kwestiach płynności, opowiadaliśmy jak szukać oszczędności podatkowych i jakie mechanizmy prawne rozważyć, aby zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahentów. Wskazywaliśmy także najlepsze praktyki wdrażania systemów IT.

Czytaj dalej…

Webinarium IFR organizowane wspólnie z firmą 4Results. Spotkanie poprowadziła Joanna Wazowicz – Partner w firmie 4Results. W trakcie spotkania uczyliśmy jak dawać ludziom odpowiedzialność za wyniki sprzedażowe; pracować z klientami; zarządzać zespołem sprzedaży; brać odpowiedzialność nie tylko za wynik, ale także za swój zespół.

Czytaj dalej…

Przedmiotem webinarium organizowanego we współpracy z mec. Marcinem Krzemińskim oraz mec. Tomaszem Nogą było przedstawienie dostępnych ścieżek pozwalających na podjęcie działań zmierzających do uzdrowienia przedsiębiorstwa, zminimalizowania skutków kryzysu wywołanego pandemią oraz w skrajnych przypadkach uniknięcia upadłości.

Czytaj dalej…

Webinarium organizowane wspólnie z rodzinną firmą inwestycyjną TDJ, które poprowadził Radosław Toporek – dyrektor HR w TDJ. W ramach webinaru pokazaliśmy jedną ze skuteczniejszych strategii budowania silnego zespołu i zwiększenia szansy na osiągnięcie sukcesu biznesowego.

Czytaj dalej…

Od kwietnia do lipca ponad 345 tys. firm otrzymało dofinansowanie w ramach Tarczy Finansowej, przygotowanej przez Rząd wspólnie z PFR dla biznesu dotkniętego skutkami pandemii koronawirusa. Powoli zbliża się czas kontroli i weryfikacji wniosków oraz zasadności dofinansowania. Powyższemu tematowi było poświęcone kolejne webinarium IFR, które prowadził Dawid Rejmer – Radca Prawny, Wiceprezes Zarządu IFR, sukcesor i partner w Kancelarii Finansowej LEX.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie webinarium IFR z 6 października 2020r, które poprowadził spotkanie Pan Radosław Żuk – Doradca Podatkowy, Partner w ECDP Tax. Rozmawialiśmy o skutkach wprowadzenia CIT dla spółek komandytowych z punktu widzenia firm rodzinnych.

Czytaj dalej…

Webinarium IFR, które odbędzie się w piątek 2 października, poprowadzi Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta ludzi biznesu, współzałożyciel Pracowni Psychorozwoju Kielczyk, właściciel i generalny dyrektor zarządzający firmy Bellako. Tym razem porozmawiamy o kwestiach zwolnień i ich wpływie na wizerunek firmy.

Czytaj dalej…

Wracamy z nagraniem kolejnego webinarium IFR, które zorganizowaliśmy we współpracy z naszym partnerem strategicznym – Kancelarią Ożóg Tomczykowski. Spotkanie odbyło się 3 września br., a poprowadziła je dr Agata Miętek – Adwokat, Lider Praktyki Prawa Pracy w Kancelarii. Zachęcamy do oglądania!

Czytaj dalej…

Drodzy przedsiębiorcy, serdecznie zapraszamy na webinarium IFR, które odbędzie się w środę 26 sierpnia br. Spotkanie poprowadzi Wojciech Herra – Konsultant, Trener, Przedsiębiorca, Sales & Leadership Expert. Porozmawiamy o przyszłości. Coraz częściej mówi się o “Efekcie COVID’a”. Czas zatem przyjrzeć się temu jakie, trwałe zmiany wywoła COVID-19. Co zmienił w naszych firmach lockdown i to, że przez wiele tygodni pracowaliśmy zdalnie.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie kolejnego webinarium IFR, które odbyło się w dn. 20 sierpnia 2020 roku. Poprowadziła spotkanie Pani Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta ludzi biznesu i przedsiębiorca. Podczas webinarium ekspertka opowiedziała o tym jak obecna sytuacja wpływa na zdrowie psychiczne i zmiany w myśleniu, podejściu do życia i pracy.

Czytaj dalej…

Webinarium IFR zorganizowane we współpracy z Kancelarią Ożóg Tomczykowski, które odbyło się 13 sierpnia br., a poprowadził je Łukasz Warszawski – Radca Prawny, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Ekspert odpowiedział na pytania dotyczące możliwych kontroli otrzymanego dofinansowania z Tarczy Finansowej PFR.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagraniem webinarium IFR, które odbyło się w dn. 23 lipca br., a poprowadził je Rafał Jatczak – ekspert HR, rekruter, doradca zawodowy, autor blogu “Sposoby na zasoby”. Podczas webinarium rozmawialiśmy o tym czym jest motywacja i jak managerowie poprawnie powinni z niej korzystać. Omówiliśmy także przykłady skutecznych czynników motywujących pracowników.

Czytaj dalej…

Zamieszczamy nagranie drugiego webinarium IFR zorganizowanego wspólnie z Family Business Network Poland pt. “Jak się buduje firmę rodzinną i czy warto?”. Webinarium odbyło się w dn. 8 lipca br., a poprowadził je Dariusz Duma – przedsiębiorca, filozof, konsultant, Dyrektor Wykonawczy FBN Poland.

Czytaj dalej…

Webinarium kierowane do osób zajmujących się sprzedażą, marketingiem i rozwojem firmy w obszarze B2B. Przedstawiamy dobre praktyki zebrane podczas pracy z klientami wprowadzającymi nowoczesne metody wsparcia sprzedaży, sprawdzone taktyki budowania sieci kontaktów. Omawiamy również błędy, jakich warto unikać. 32. webinarium LCK prowadził dla Państwa Łukasz Kosuniak – CEO w firmie Grow Poland.

Czytaj dalej…

Webinarium stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych organizowane we współpracy z naszym partnerem strategicznym BNP Paribas Bank Polska. Podczas webinarium dowiesz się, jaki wpływ na przestrzenie biurowe wywarła pandemia oraz jak przygotować się na bezpieczny powrót do biur.

Czytaj dalej…

Pierwszy webinar stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych organizowany wspólnie z Family Business Network Poland. Tematem są konkretne przypadki adaptacji do nagłych zmian środowiska biznesowego z historii blisko sześćdziesięcioletniej, trzypokoleniowej firmy rodzinnej – Grupy LARS. Podczas webinarium na konkretnych przykładach omówiono strategie adaptacji znanych firm do nagłych zmian środowiska biznesowego. Procesy i sposoby adaptacji przedstawiono podając analogie do zwyczajów rozmaitych gatunków zwierząt.

Czytaj dalej…

Zapraszamy na kolejne (już 31) webinarium w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Celem webinarium będzie przybliżenie zasad funkcjonowania rozbudowanych struktur na forum rodziny, w tym wskazanie czynników warunkujących skuteczność ich działania.

Czytaj dalej…

Webinarium poświęcone instrumentom wsparcia finansowego dla przedsiębiorców oferowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach Tarczy Antykryzysowej. Całość prezentacji składa się z 3 bloków: Produkty Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach Tarczy Antykryzysowej – ogólna charakterystyka, działalność ARP i ARP Leasing; Oferta specjalna dla sektora transportowego – leasing z karencją w spłacie – charakterystyka produktu i procesu; Oferta pożyczkowa: pożyczka na wypłatę wynagrodzeń i pożyczka obrotowa – charakterystyka produktu i procesu.

Czytaj dalej…

Zapraszamy na kolejne webinarium organizowane w ramach Projekut LCK z firmą rodzinną Family IT, które poprowadzą poprowadzą Jakub Kompa (doradca strategiczny, Family IT) oraz Mateusz Żurawik-Le Mercier (Scrum Master, Agile Coach). Podczas webinarium dowiesz się m.in.: na czym polega zwinne zarządzanie firmą; jak sprawdzić czy twoja firma naprawdę jest zwinna, czy tylko udaje; w jaki sposób najlepiej wybrać spośród wielu zwinnych podjeść to, które najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie i jak je wdrożyć.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium zostaną zidentyfikowane korzyści wynikające z postrzegania rady nadzorczej jako zasobu firmy rodzinnej, w tym czynniki, które wpływają na jego przydatność, czyli skład rady. Omówione też zostanę funkcje, jakie może ona pełnić, a które w przypadku łączenia funkcji właściciela i zarządzającego, wciąż są słabo dostrzegane. 29 webinarium w ramach projektu LCK prowadzą: dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego oraz Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR, ekspert od biznesu rodzinnego.

Czytaj dalej…

Bezpłatna konferencja on-line pt. “Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – FIRMA WIRUSOODPORNA” organizowana we współpracy z Citi Handlowy, Fundacją im. Leopolda Kronenberga, SoDA, Fundacją Ashoka w Polsce, Fundacją Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacją Edukacyjną Perspektywy, Youth Business Poland oraz Fundacją Think! W trakcie rozmawiamy o: e-commerce jako szczepionce na COVID-19, sztuce zarządzania rozproszonymi zespołami oraz budowaniu relacji z klientami w świecie wirtualnym.

Czytaj dalej…

Webinarium naszego partnera strategicznego Kancelarii Ożóg Tomczykowski, podczas którego eksperci przedstawiają główne założenia ulgi B+R i IP Box oraz wskazują, dlaczego w obecnym czasie ulgi te, mogą stanowić efektywny sposób zwiększenia finansowania przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium dowiesz się o czym trzeba pamiętać przy wdrożeniu usprawnień lean w specyfice firm rodzinnych, żeby mieć pewność skuteczności swoich działań. Poznasz konkretne przykłady zyskownych usprawnień z branż: sprzdażowej, produkcyjnej i usługowej. 28. webinarium w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK, prowadzą: Andrzej Krótki (Konsultant Strategiczny Lean, Prezes w firmie Lean to Win) oraz Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt).

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawiamy podstawowe założenia działania systemu ładu rodziny, w tym szczególną uwagę poświęcamy spotkaniom rodziny, które są najprostszym i wciąż mało docenianym elementem systemu zarządzania rodziną. 27 webinarium w ramach projektu LCK prowadzą: dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego oraz Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR, ekspert od biznesu rodzinnego.

Czytaj dalej…

Podczas drugiego webinarium poświęconego Tarczy Finansowej PFR, skupiliśmy się na omówieniu najczęstszych wątpliwości, które pojawiły się w praktyce oraz na odpowiedzi na pytania uczestników. Webinarium prowadził Dawid Rejmer – Radca Prawny, Członek Zarządu IFR, sukcesor w Kancelarii Finansowej LEX.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawiamy przykłady skutecznego wsparcia sprzedaży, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych w praktyce metod i narzędzi. Prezentujemy, w jaki sposób nawet mała firma, która nie posiada działu marketingu i wielkiego budżetu może pozyskiwać więcej leadów sprzedażowych dzięki umiejętnemu dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami. Podpowiadamy też, jak dobrać odpowiednią strategię, metody i narzędzia do rozmiaru, charakteru działalności i modelu biznesowego.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawialiśmy przykłady skutecznego wsparcia sprzedaży, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych w praktyce metod i narzędzi. Prezentowaliśmy także w jaki sposób nawet mała firma, która nie posiada działu marketingu i wielkiego budżetu, może pozyskiwać więcej leadów sprzedażowych dzięki umiejętnemu dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami. Podpowiadaliśmy też, jak dobrać odpowiednią strategię, metody i narzędzia do rozmiaru, charakteru działalności i modelu biznesowego.

Czytaj dalej…

Badania prowadzone przed wybuchem pandemii koronawirusa pokazywały niepokojące zjawisko – tylko kilkanaście procent polskich firm deklarowało gotowość do przejścia w tryb pracy zdalnej. Przez ostatnie tygodnie sprawdzaliśmy tę gotowość w praktyce i dziś możemy już powiedzieć dużo więcej o tym, co było najtrudniejsze, a co udało się wdrożyć nie zmniejszając wydajności pracy. Podczas webinarium pokazujemy zarówno te obszary, w których udało się firmom rodzinnym, jak i te, w których potrzebna jest poprawa. Wyścig trwa!

Czytaj dalej…

Wracamy z nagraniem kolejnego webinarium pt. “Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców”, które odbyło się 5 maja 2020 roku. Podczas webinarium wspólnie z ekspertami Polskiego Funduszu Rozwoju rozmawialiśmy o tym jak przedsiębiorcy mogą skorzystać z nowego rządowego programu subwencji dla biznesu #TarczaFinansowa.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie kolejnego webinarium IFR, które odbyło się 29 kwietnia 2020 roku. Webinarium prowadzili Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt) oraz Piotr Lutek (doświadczony Interim Manager, ekspert w zakresie kreowania rynku w sektorze MŚP).

Czytaj dalej…

Webinarium IFR, którego gościem jest dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH – przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, prorektor ds nauki i zarządzania, rektor – elekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Rozmawiamy o tym jak przedsiębiorcy mogą pomóc złagodzić skutki kryzysu gospodarczego, jakich narzędzi i działań potrzebują oraz jakie są możliwości współpracy biznesu z Państwem.

Czytaj dalej…

Zagrożenie koronawirusem wymaga od przedsiębiorców podejmowania szybkich i często głęboko ingerujących w biznes decyzji. Prowadzący pokazują uczestnikom praktyczne i sprawdzone rozwiązania, które przedsiębiorcy mogą rozważyć i zastosować w ramach przeciwdziałania lub minimalizowania negatywnych skutków kryzysu ekonomicznego.

Czytaj dalej…

Prof. Andrzej Blikle – matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy oraz prezes honorowy naszego Stowarzyszenia prowadzi kolejne webinarium w ramach Projektu LCK dla firm rodzinnych, w trakcie którego rozmawiamy o wykorzystaniu modelu zarządzania turkusowego w firmach rodzinnych podczas kryzysu, a także dlaczego organizacjom turkusowym będzie łatwiej przetrwać okres pandemii oraz wrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie z webinarium, które zorganizowaliśmy wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Kancelarią Ożóg Tomczykowski. Specjalnie dla Was eksperci naszego partnera zrobili krótką analizę prawno-podatkową przyjętych ustaw, a także omówili i wyjaśnili co tak naprawdę oznaczają one dla właścicieli przedsiębiorstw.

Czytaj dalej…

Webinarium poświęcone wpływowi siły wyższej i nadzwyczajnej zmiany stosunków na wykonanie umów. Webinarium organizujemy wspólnie z partnerem strategicznym Stowarzyszenia IFR – Grupą AXA w Polsce.

Czytaj dalej…

Kolejne webinarium organizowane we współprace z firmą doradczą JP Weber. Podczas #19 webinarium w ramach projektu LCK rozmawiamy o tym, na jakich obszarach zarządzania finansami należy się skupić, jak zarządzać firmą oraz jakie decyzje należy podejmować, aby zminimalizować skutki pogorszenia kondycji finansowej.

Czytaj dalej…

Kwarantanna zmienia sposób pracy i produktywności całej gospodarki. Od 13-tego marca żyjemy i pracujemy w nowej rzeczywistości. Prawie wszystkie firmy musiały z dnia na dzień zmienić swój model funkcjonowania ze stacjonarnego na zdalny. To ogromna zmiana – logistyczna, technologiczna, legislacyjna, ale przede wszystkim kulturowa.

Czytaj dalej…

Ekspert p. Piotr Juszczyk (doradca podatkowy) omawia przepisy Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców, w tym: kwestie pracownicze i zmiany w kodeksie pracy, kwestie handlowe i podatkowe (zwolnienia i przesunięcia) oraz inne możliwości wsparcia przedsiębiorców proponowane przez Rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Czytaj dalej…

W obliczu zmian z jakimi obecnie zmagają się firmy, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) udostępnia przedsiębiorcom bezpłatne, proste narzędzie do zarządzania pracą zdalną. Roman Wendt przedstawia autorskie narzędzie zarządzania telepracą, a Monika Buchajska-Wróbel dzieli się doświadczeniami z jego wdrożenia w swojej firmie.

Czytaj dalej…

W ślad za pierwszym webinarium nt. przygotowania firmy rodzinnej do pandemii koronawirusa, wracamy z kontynuacją i rozwinięciem tego bardzo ważnego aktualnie tematu. Już w najbliższy piątek zapraszamy do udziału webinarium, podczas którego porozmawiamy o tym jak prowadzić działalność gospodarczą w czasie kryzysu i stanu epidemiologicznego.

Czytaj dalej…

W ten trudny dla wszystkich czas powinniśmy pamiętać o samoedukacji i wymianie wiedzy. Razem zawsze łatwiej podołać wyzwaniom stojącym przed nami. Właśnie dlatego kolejne #12 webinarium w ramach projektu LCK będzie poświęcone prowadzeniu biznesu w tym kryzysowym okresie.

Czytaj dalej…