Jak funkcjonować w okresie kwarantanny i kryzysu? Jak zadbać o firmę, mając ograniczony czas i środki na działanie? BEZPŁATNYM rozwiązaniem, którego szukasz jest projekt doradczo-szkoleniowy pt. Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych, w ramach którego uzyskasz indywidualne konsultacje u ekspertów, nieograniczony dostęp do webinariów LIVE i nagrań, a także platformę do komunikacji i wzajemnego wsparcia.

Czytaj dalej…

Przedsiębiorco, głównym elementem wsparcia dla przedsiębiorców jaki oferujemy (także w ramach projektu Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK) są webinaria, które realizujemy z ekspertami w zakresie prawa, podatków, zarządzania, finansów, marketingu i innych dziedzin. Zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt webinariów, a przed nami kolejne. Wszystkie dotychczasowe webinaria dostępne są w zakładce Webinaria.

Czytaj dalej…

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców dotkniętych przez ograniczenia związane z pandemią nasz partner Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych przygotowała specjalny numer newslettera poruszającego tę problematykę, a także dedykowane wsparcie prawne.

Czytaj dalej…

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem przygotowanym przez ekspertów naszego partnera strategicznego Kancelarii Ożóg Tomczykowski, w którym zaprezentowane zostały ryzyka oraz możliwe do wdrożenia działania, mające na celu ograniczenie ryzyk w takich obszarach w organizacji jak wykonywanie pracy zdalnej, BHP, uelastycznienie czasu pracy, redukcja zatrudnienia.

Czytaj dalej…

Szukasz praktycznych informacji i wiedzy opartej na badaniach, które będą dla Ciebie wsparciem w czasie kryzysu? Chcesz wiedzieć, jak przezwyciężyć skutki spowolnienia gospodarczego wywołanego przez COVID-19? Skorzystaj z Poradnika Podatnika – ogólnodostępnej platformy wiedzy dla przedsiębiorców. Portal został stworzony przez Ministerstwo Finansów jako wsparcie w walce z obecnymi wyzwaniami gospodarczymi. To jedna z wielu inicjatyw ministerstwa, mających pomóc podatnikom w Polsce w czasie kryzysu. Wierzymy, że sprawdzona wiedza to najlepsze narzędzie walki!

Czytaj dalej…

Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dla biur oraz wytyczne dla poszczególnych branż na czas epidemii, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz kontrahentom, klientom i dostawcom. Zamieszczono także wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii COVID-19. Ogólnopolska infolinia Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców i pracowników, która pozwala uzyskać informacje o odmrażaniu gospodarki działa pod numerami telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84. Można tam uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat rozwiązań zawartych w przygotowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej oraz wytycznych dla branż.

Czytaj dalej…

Chętnie pomożemy Ci wrócić do działalności biznesowej. Ponieważ firmy takie jak Twoja wciąż podejmują nowe wyzwania, robimy wszystko, aby je wspierać. Skorzystaj ze wskazówek w Centrum Zasobów dla firm, szkoleń i innych informacji, które pomogą Ci kontynuować działalność i utrzymać kontakt z klientami podczas pandemii koronawirusa (COVID-19). Zapraszamy także na wydarzenia online dla MŚP, dzięki którym wzmocnisz firmę, nawiążesz kontakty i znajdziesz inspirację.

Czytaj dalej…

Książka prof. Andrzeja Jacka Bliklego (matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy, Prezes Honorowy Stowarzyszenia IFR) koncentrująca się wokół “organizacji turkusowej”, w której tradycyjne zarządzanie ustępuje partycypacyjnej samoorganizacji. Ideę turkusu autor postanowił uczynić motywem przewodnim II wydania. Publikacja adresowana jest do wszystkich, którzy chcieliby, aby praca nadawała sens ich życiu, stanowiła przestrzeń do rozwoju, sprawczości i spełnienia. Ten model zarządzania idealnie sprawdza się w trakckie okresów kryzysowych. Może także ułatwić przetrwanie obecnej pandemii oraz pomóc powrócić do normalnego funkcjonowania po jej zakończeniu. Książka dostępna jest w sprzedaży formie papierowej oraz elektronicznej do pobrania za darmo w formacie PDF (na stronie autora).

Czytaj dalej…

Przedsiębiorcy, z przyjemnością przekazujemy w Wasze ręce weryfikator dostępności wsparcia z Tarcz Antykryzysowych, przygotowany przez przez zespół podatkowy naszego członka, firmę rodzinną Arena Advisory. Narzędzie pozwala w kilkanaście sekund każdej firmie sprawdzić, jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości, są dla niej dostępne. Tarczometr jest bezpłatny, intuicyjny w obsłudze i dostępny dla każdego przedsiębiorcy przez przeglądarkę. To prawdopodobnie pierwsze tego typu narzędzie online, tym bardziej zachęcamy przekazywania informacji dalej. Więcej o samym narzędziu poniżej.

WERYFIKATOR
Czytaj dalej…

Już 2,6 miliarda ludzi na całym świecie dotknęły obostrzenia, blokady, kwarantanny. Poza strachem o zdrowie i życie naszych bliskich jesteśmy zaniepokojeni tym, jaki wpływ na różne dziedziny naszego życia będzie miała rozwijająca się pandemia. Odpowiedzi na to pytanie postara się udzielić prof. Jerzy Hausner wraz z wybitnymi specjalistami, których zaprosił do współpracy przy tworzeniu cyklu opinii w formie alertów: gospodarczego, edukacyjnego, społecznego, samorządowego, biznesowego i medycznego.

Czytaj dalej…

Zachęcamy do lektury Alertów Biznesowych, stworzonych przez grupę ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. Wszystkie alerty dostępne są na stronie OEES.

OEES Alert Biznesowy 1 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 2 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 3 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 4 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 5 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 6 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 7 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 8 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 9 [PDF] Pobierz
OEES Alert Biznesowy 10 [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Zachęcamy do lektury Raportów Biznesowych, stworzonych przez grupę ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak oraz prof. dr hab. Andrzej Jacek Blikle.

OEES Raport Biznes [PDF] Pobierz

Obecna sytuacja związana z koronawirusem (COVID-19) stanowi wyjątkowe wyzwanie dla małych przedsiębiorstw. Poniżej znajdziesz kilka porad i materiałów od Google pomocnych w zarządzaniu Twoją firmą w tej sytuacji, których celem jest wsparcie Twoich pracowników i klientów.

Czytaj dalej…

Polski Fundusz Rozwoju przygotował dla przedsiębiorców serię webinarów podzielonych na trzy ścieżki szkoleniowe: Cyfrowa Firma, Finansowanie i Doradztwo Grupy PFR oraz #Tarcza dla Przedsiębiorców. Każdy z webinarów to zbiór praktycznych porad i wskazówek dla przedsiębiorców dotkniętych konsekwencjami pandemii COVID-19, a także edukacja on-line i wsparcie w cyfryzacji Twojej firmy. Informacje o nadchodzących webinariach dostępne są na stronie www.pfr.pl, a nagrania na kanale PFR na YouTube.

Czytaj dalej…

W dniu 17 kwietnia 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – nazywana potocznie Tarczą Antykryzysową 2.0. Większość znowelizowanych rozwiązań obowiązuje już od dnia 18 kwietnia 2020 r. Kancelaria Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) przygotował najistotniejsze rozwiązania drugiej edycji Tarczy z podziałem na kategorie.

Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Co się zmienia dla biznesu? [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Nasz Partner Strategiczny IFR – Kancelaria Ożóg Tomczykowski przygotował przewodnik po uchwalonej w weekendowym głosowaniu przez Sejm Tarczy Antykryzysowej. Znajdziecie w nim informacje o poczynionych zmianach w podatkach, zmianach w ZUS, zmiany w ordynacji podatkowej oraz prawie pracy. Duża część poswięcona jest także funkcjonowaniu branży turystycznej, centrów handlowych oraz innych przedsiebiorstw, w zależności od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj dalej…

Poradnik prawny i podatkowy dla przedsiębiorców opracowany przez ekspertów partnera strategicznego IFR – Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Zawiera on praktyczne wskazówki i informacje o tym, co może zrobić przedsiębiorca w różnych trudnych lub nietypowych sytuacjach.

Czytaj dalej…

Eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) dołączyli się do merytorycznego opracowania raportu “Koronawirus a prawo”, który opublikowało wydawnictwo Must Read Media. W materiale szczegółowo omówiono jaki wpływ pandemia koronawirusa wywarła na polski system prawno-podatkowy (str. 240).

Raport „Koronawirus a prawo” [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Kancelaria Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) przygotowała krótkie podsumowanie projektu nowelizacji Tarczy Antykryzysowej pt. “Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Czego dotyczą zmiany?”.

Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Czego dotyczą zmiany? [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Nasi przyjaciele z inwestycyjnej firmy rodzinnej TDJ S.A. przygotowali dla przedsiębiorców i pracowników kilka przydatnych materiałów, które pomogą szybciej odnaleźć się w sytuacji w której znaleźliśmy się ze względu na pandemię koronawirusa. Zachęcamy do zapoznania się z lekturą.

Jak pracować z domu? Porady na temat skutecznej pracy zdalnej [PDF] Pobierz
Pracodawca w czasie epidemii: Praktyczny poradnik dla menedżerów [PDF] Pobierz
Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć? [PDF] Pobierz

W sytuacji, z jaką się mierzą firmy rodzinne i prywatne na całym świecie, w tym w Polsce, dr Adizes zlecił wszystkim biurom Adizes Institute przetłumaczenie na lokalne języki, jego książki zatytułowanej “Jak Zarządzać w Czasie Kryzysu?” w celu udostępnienia jej nieodpłatnie właścicielom, sukcesorom i profesjonalnym menedżerom tych organizacji. W dzisiejszej sytuacji, gdy firmy walczą o przeżycie lub wykorzystują stworzone możliwości przez kryzys związany z pandemią koronawirusa, każda dawka wiedzy i doświadczenia jest ważna, szczególnie, że wszystkim zależy na dalszym rozwoju naszych rodzinnych firm. Na prośbę i za zgodą Adizes Institute publikujemy ww. książkę.

Dr Ichak Kalderon Adizes, Jak Zarządzać w Czasach Kryzysu? [PDF] Pobierz
Inne publikacje…

Adizes Institute WorldWide w najbliższych tygodniach służy radą i pomocą (pro bono) firmom, które potrzebują porady w obszarach, w których się specjalizujemy. Ponad 45-letnie, międzynarodowe i międzykulturowe doświadczenie Adizes w pracy z firmami rodzinnymi, zmagającymi się z przyspieszoną zmianą, może okazać się szczególnie przydatne w tych niecodziennych czasach.