Jak się buduje firmę rodzinną i czy warto? | Webinarium IFR-FBN #2

Zapraszamy na drugie webinarium IFR organizowane wspólnie z Family Business Network Poland. Odbędzie się ono w najbliższą środę 8 lipca w godz. 11:00-12:30. Tematem będzie tworzenie firm rodzinnych – jakie mają zalety i jak się do tego zabrać. Spotkanie poprowadzi Dariusz Duma – przedsiębiorca, filozof, konsultant, Dyrektor Wykonawczy Family Business Network Poland.

RELACJE Czerwiec 2020 | Społeczna odpowiedzialność biznesu rodzinnego

W najnowszym 40. numerze Magazynu Firm Rodzinnych RELACJE znajdziecie inspirujące przykłady na to, co dla polskich przedsiębiorców rodzinnych oznacza społeczna odpowiedzialność biznesu. W ostatnich latach tak popularne określenie, które w dzisiejszych czasach nabrało trochę innego wymiaru. Przeczytacie także o komunikacji i konfliktach w firmie, o cyfrowej rewolucji oraz ostatnich wydarzeniach.

Walne Zebranie Członków IFR 2020

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo członków IFR, Zarząd podjął decyzję o zwołaniu Walnego Zebrania na dzień 17 września 2020 roku. Liczymy na to, że sytuacja epidemiczna do tego czasu się uspokoi i będziemy mogli spotkać się w naszym rodzinnym gronie i wspólnie podsumować minioną kadencję organów Stowarzyszenia. Zapraszamy również do zgłaszania swoich kandydatur do Zarządu Stowarzyszenia.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2019 wybrany!

Znamy zwycięzcę konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2019. Po raz pierwszy w historii konkursu uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się on-line, w dniu 2 czerwca podczas konferencji pt. “Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – Firma Wirusoodporna”. Nagrodę główną – tytuł “Mikroprzedsiębiorca Roku 2019” oraz 40 tys. złotych zdobyła spółka SVEP – śląska firma produkująca pneumatyczne maszty oświetleniowe wykorzystywane w pojazdach służb ratowniczych lub w trakcie zdarzeń ratunkowych. Konkurs realizowano pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju.

Wsparcie dla Przedsiębiorców Rodzinnych | Projekt LCK

Jak funkcjonować w okresie kwarantanny i kryzysu? Jak zadbać o firmę, mając ograniczony czas i środki na działanie? BEZPŁATNYM rozwiązaniem, którego szukasz jest projekt doradczo-szkoleniowy pt. Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych, w ramach którego uzyskasz indywidualne konsultacje u ekspertów, nieograniczony dostęp do webinariów LIVE i nagrań, a także platformę do komunikacji i wzajemnego wsparcia.

Nagranie webinarium | Biznesowy darwinizm, czyli dlaczego nie zawsze to najsilniejszy wygrywa

Publikujemy nagranie webinarium, które zorganizowaliśmy wspólnie z Family Business Network Poland w dn. 23 czerwca br. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z nami Roland Szymański – współwłaściciel Grupy LARS. Podczas webinarium na konkretnych przykładach omówiono strategie adaptacji znanych firm do nagłych zmian środowiska biznesowego. Procesy i sposoby adaptacji przedstawiono podając analogie do zwyczajów rozmaitych gatunków zwierząt.

Nagranie webinarium | Instrumenty finansowe ARP dla Przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej

Wracamy z nagraniem webinarium, które zorganizowaliśmy wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w dniu 16 czerwca br. Naszymi gośćmi byli Wojciech Miedziński (Prezes Zarządu ARP Leasing Sp. z o.o.), Inga Piasecka (Dyrektor Rozwoju Biznesu w ARP Leasing Sp. z o.o.) oraz Tomasz Król (Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP S.A. w Katowicach).

Webinarium LCK #32 | Social selling – jak wykorzystać potencjał LinkedIn w pozyskiwaniu klientów biznesowych?

Webinarium kierowane do osób zajmujących się sprzedażą, marketingiem i rozwojem firmy w obszarze B2B. Przedstawimy dobre praktyki zebrane podczas pracy z klientami wprowadzającymi nowoczesne metody wsparcia sprzedaży, sprawdzone taktyki budowania sieci kontaktów. Omówimy również błędy, jakich warto unikać. 32. webinarium LCK poprowadzi Łukasz Kosuniak – CEO w firmie Grow Poland, ekspert marketingu B2B.

Webinarium | Jak z „milczka” zrobić zaangażowanego pracownika? Komunikacja z pracownikami w firmie

Zapraszamy na webinarium w trakcie którego przedstawimy argumenty przekonujące, dlaczego warto wdrażać sprawdzone standardy komunikacji z pracownikami. Podamy też przykłady konstruowania komunikatów, w taki sposób, by Twój biznes osiągał lepsze rezultaty. Spotkanie poprowadzą eksperci firmy IC Mobile Internal Communication: Katarzyna Kryńska oraz Lidia Skrzyniecka.

Biznesowy darwinizm, czyli dlaczego nie zawsze to najsilniejszy wygrywa? | Webinarium IFR-FBN

Zapraszamy na pierwszy webinar stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych organizowany wspólnie z Family Business Network Poland. Tematem będą konkretne przypadki adaptacji do nagłych zmian środowiska biznesowego z historii blisko sześćdziesięcioletniej, trzypokoleniowej firmy rodzinnej – Grupy LARS.

Nagranie webinarium | Lean w firmach rodzinnych, czyli jak dbać o stałe i zyskowne usprawnienia biznesu

Publikujemy nagranie webinarium z 27 maja br., które odbyło się w ramach projektu LCK. Naszymi gośćmi byli Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt) oraz Andrzej Krótki (Konsultant Strategiczny Lean, Prezes w firmie Lean to Win).