- This event has passed.
Webinarium LCK #20
23 kwietnia 2020 g. 11:00 - 12:30
Prof. Andrzej Blikle – matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy oraz Prezes Honorowy naszego Stowarzyszenia poprowadzi kolejne webinarium IFR organizowane dla firm rodzinnych. Podczas webinarium rozmawiać będziemy o wykorzystaniu modelu zarządzania turkusowego w firmach rodzinnych podczas kryzysu, a także dlaczego organizacjom turkusowym będzie łatwiej przetrwać okres pandemii oraz wrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu. Spotkanie jest realizowane w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Webinarium moderować będzię Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR).
- Temat: Turkusowa firma rodzinna na trudne czasy
- Termin: 23 kwietnia 2020 roku o godz. 11:00-12:30
Prof. Andrzej Jacek Blikle serdecznie zaprasza do udziału!
Wiele osób twierdzi, że po zakończeniu pandemii świat nie będzie już wyglądał tak jak dawniej. Zgadzam się, ale jednocześnie uważam, że “turkusowa” zmiana dokonuje się już od dobrych kilkudziesięciu lat. I choć na razie powoli, to jednak coraz szybciej. Widzę to po moich słuchaczach. Kiedyś nie chcieli mi wierzyć, a dziś wielu mówi — ja już tak staram się żyć i pracować.
Na gruncie filozofii idea turkusowej organizacji pracy opiera się na zrozumieniu, że ludzie wolni i szczęśliwi pracują lepiej. A przy tym są wolni i szczęśliwi! Rzecz w tym, by wiedzieć, jak do tego doprowadzić.
Firmy, organizacje i instytucje czyniące ludźmi szczęśliwymi Frederic Laloux nazwał kilka lat temu turkusowymi. Opowiem jak się tworzą i działają oraz jak osiągają sukcesy — w tym i gospodarcze. I nie będzie to futurologia, bo takie firmy już istnieją i są coraz liczniejsze. Również w Polsce! Więcej można o nich o nich przeczytać na mojej witrynie, oraz w książce “Doktryna jakości”
Jestem głęboko przekonany, że w tych dramatycznych czasach, które przeżywa dziś cały świat, firmom turkusowym będzie łatwiej nie tylko przetrwać okres pandemii, ale też powrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu.
PROWADZĄCY |
Prof. Andrzej Jacek Blikle – profesor matematyki i informatyki w PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk, członek honorowy i były Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, dyplomowany mistrz cukierniczym, a także, od 30 lat, przedsiębiorca. Honorowy Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Centrum im. Adama Smitha. W latach 1990-2010 zarządzał rodzinną firmą cukierniczą A. Blikle Sp. z o.o., a od roku 1997 również uczy zarządzania kompleksową jakością (TQM), a także wykłada na uczelniach wyższych oraz w innych instytucjach naukowych i dydaktycznych. Na ten temat napisał książkę “Doktryna jakości“, która zdobyła I miejsce w kategorii “Najlepszy poradnik ekonomiczny” w konkursie Economicus 2015 (org. Dziennik Gazeta Prawna), a w 2016 r. otrzymała nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie “za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015”. Książka jest dostępna w formie papierowej, ale jej wersję w PDF można też bezpłatnie pobrać z tej witryny.
We wrześniu roku 2009 zajął drugie miejsce (po Janie Krzysztofie Bieleckim) wśród liderów firm w rankingu “Kogo słucha biznes”. Ranking przeprowadził Magazyn ThinkTank wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów i Google. W roku 2011 otrzymał tytuł “Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres Polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011.
Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM |
Rejestracja i bezpośredni odnośnik do webinarium na ClickMeeting |
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF] |
#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu
*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”