- This event has passed.
Webinarium LCK #27
21 maja 2020 g. 11:00 - 12:30
Jak zarządzać rodziną, czyli ład rodzinny w praktyce.
Każda rodzina właściciela firmy rodzinnej, dysponuje potencjałem, który w zależności od sposobu “zagospodarowania”, może stać się dla firmy generatorem wartości dodanej albo źródłem potencjalnych problemów. Jak pokazuje praktyka krajów rozwiniętych, w których firmy rodzinne zdążyły już zgromadzić wielopokoleniowe doświadczenia, istotnym czynnikiem, warunkującym realizację pierwszego z ww. scenariuszy, jest sprawnie funkcjonujący system ładu rodziny. System ten zapewnia efektywne “zarządzanie” rodziną. Podstawowym jego celem jest budowa spójności i jedności interesów oraz potrzeb wszystkich jej członków, w stosunku do rodzinnego przedsiębiorstwa.
WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM |
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF] |
Zapraszamy na kolejne już 27 webinarium LCK, które odbędzie się w najbiliższy czwartek. Poprowadzą je:
- dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego
- Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR, ekspert od biznesu rodzinnego
Webinarium organizowane jest w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Podczas webinarium zostaną przedstawione podstawowe założenia działania systemu ładu rodziny, w tym szczególna uwaga zostanie poświęcona spotkaniom rodziny, które są najprostszym i wciąż mało docenianym elementem systemu zarządzania rodziną. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
PROWADZĄCY |
Dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego. Współredaktor i autor pierwszego w Polsce podręcznika „Ład korporacyjny” oraz podręcznika „Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania” (Wydawnictwo Poltext), który otrzymał w 2019 r. nagrodę Economicus w kategorii najlepszy poradnik. Autor pierwszej na rynku polskim publikacji poświęconej problematyce nadzoru w firmach rodzinnych („System nadzoru w firmie rodzinnej. Doświadczenia polskie i światowe”, Wydawnictwo Poltext). Autor blisko 100 publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych, poświęconych problematyce firm rodzinnych oraz kwestiom nadzoru korporacyjnego, a zwłaszcza funkcjonowania rad nadzorczych i struktur systemu ładu rodziny. W chwili obecnej jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniu sukcesji wewnętrznej i zewnętrznej w firmie rodzinnej. Uczestnik wielu konferencjach naukowych, krajowych i zagranicznych. Za osiągnięcia naukowe otrzymała wiele nagród, w tym nagrodę indywidualną, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Nauk Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.
Tomasz Budziak – Ekspert Przedsiębiorczości Rodzinnej, Sukcesji i Rozwoju Kompetencji. Specjalista integrujący finanse ze znajomością mechanizmów rządzących biznesami rodzinnymi. Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Od 1990 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (pozycja 9. na świecie w 2018). Certified Management Consultant. Licencjonowany Księgowy. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Członek organów nadzorczych firm rodzinnych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Autor licznych publikacji i wypowiedzi w mediach na temat sukcesji w biznesie rodzinnym, wycen przedsiębiorstw oraz biznesu rodzinnego. Uczestnik procesu legislacyjnego ustawy o zarządzie sukcesyjnym z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych. SPECJALIZACJA: firmy rodzinne, due diligence, wyceny, business start-up.
#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu
*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”