Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak ustawienia systemowe mogą wesprzeć rozwój firm rodzinnych

23 maja g. 11:00 - 12:30


Wszyscy należymy do różnych systemów. Pierwszym i najważniejszym jest rodzina, z której pochodzimy. Firma, którą prowadzimy albo jesteśmy jej założycielami, również jest systemem. Nie tylko właściciel, ale każdy pracownik wkłada do niego swoją „cegiełkę” i od tych „cegiełek” zależy jakość całego systemu. Takimi „cegiełkami” są podejmowane działania, umiejętności i wiedza, ale także przekonania, emocje czy relacje z pozostałymi członkami systemu. Jednocześnie system wpływa na wszystkie osoby, które do niego należą. To może albo sprzyjać rozwojowi firmy, albo przeciwnie: stanowić blokadę w rozwoju.

Ustawienia systemowe (zwane również coachingiem systemowym) są innowacyjnym i skutecznym narzędziem, które umożliwia przyjrzenie się firmie z różnych perspektyw i zdiagnozowanie, w jakiej kondycji jest jej system i jakie są w nim ukryte dynamiki. Ustawienia odsłaniają też wszelkie blokady czy niekorzystne schematy. Rozpoznanie tego jest kluczowe, bo pozwala wprowadzać istotne zmiany: skutecznie pomagają w rozwiązywaniu konfliktów, wspierają budowanie zespołów, poprawiają relacje itp. To z kolei przyczynia się do rozwoju, zwiększa efektywność podejmowanych działań, wspiera rozwój, realizację celów i osiąganie sukcesu.

W firmach rodzinnych nakładają się na siebie dwa systemy: rodowy i firmowy, tworząc różnego rodzaju współzależności i interakcje. One również oddziałują na biznes. Coaching systemowy jest narzędziem, które uwzględnia także kontekst rodzinny i jego wpływ na rozwój firmy czy sukcesję.

Webinarium pt. “Jak ustawienia systemowe mogą wesprzeć rozwój firm rodzinnych” odbędzie się w czwartek 23 maja 2024 roku w godz. 11:00–12:30, a poprowadzi je dla Was Sylwia Monostori (coach systemowy, trenerka rozwoju osobistego, dziennikarka).


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinaru zostaną omówione następujące zagadnienia:

  1. Czym jest coaching systemowy. Jak można z niego korzystać w obszarze biznesowym i w życiu prywatnym.
  2. Jakie problemy w organizacji można rozwiązać, stosując to narzędzie.
  3. W jaki sposób system rodowy i firmowy oddziałują na siebie nawzajem i dlaczego rozpoznanie współzależności systemowych jest takie ważne dla rozwoju biznesu.
  4. Na czym polega budowanie efektywnej kultury organizacyjnej z wykorzystaniem coachingu systemowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu eksperta przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

 

PROWADZĄCA

Sylwia Monostori – jest coachem systemowym, trenerką rozwoju osobistego i dziennikarką.

Z wykształcenia hungarystka, coachingiem zajmuje się od 2008 r. Skończyła m.in. Studium Coacha GWPS, Coaching Systemowy w Pracowni NOVO, Akademię Coachingu i Mentoringu Norman Benett. Prowadzi warsztaty i szkolenia, pomagając właścicielom firm, przedsiębiorcom, kadrze menedżerskiej, a także pracownikom w osiąganiu celów biznesowych, rozwiązywaniu problemów, budowaniu efektywnych zespołów, poprawie komunikacji. Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów tworzy przestrzeń, w której uczestnicy mogą się rozwijać poprzez identyfikację swoich mocnych stron i obszarów do doskonalenia. To z kolei przekłada się na większą skuteczność i efektywność w podejmowanych przez nich działaniach.

Jest współautorką książki „Czym (nie) jest coaching?” wydaną przez GWP, a także serii podcastów „Coaching espresso”. Była redaktor naczelną magazynów „Focus Coaching” oraz „Coaching Extra”. Obecnie współtworzy portal www.wszystkoocoachingu.pl

Szczegóły

Data:
23 maja
Godzina:
11:00 - 12:30
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Inicjatywa Firm Rodzinnych
Telefon:
+48 667 755 766
Adres e-mail:
sekretariat@firmyrodzinne.pl
Witryna internetowa:
firmyrodzinne.pl