IFR rozpoczyna konsultacje założeń fundacji rodzinnej

Od 2014 Inicjatywa Firm Rodzinnych występuje do kolejnych polskich władz z propozycjami stworzenia w naszym prawie instytucji określanej roboczo jako „fundacja rodzinna”. Wreszcie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało 13 września br. swój oficjalny materiał pod nazwą „Fundacja Rodzinna. Zielona Księga” i ogłosiło konsultacje społeczne swoich propozycji do 14 października 2019. Koncepcja przedstawiona przez Ministerstwo bliska jest naszym tezom. Jednak wiele szczegółów wymaga jeszcze wyjaśnienia, wyboru dostępnych opcji, czy po prostu sprecyzowania. Dtatego też nasze Stowarzyszenie weźmie bardzo aktywny udział w tych konsultacjach.

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Chorzowie

Szanowny Przedsiębiorco Rodzinny, z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji „Wynagradzanie w firmie rodzinnej”, z udziałem ekspertów z obszaru kształtowania wizerunku. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”, programu dedykowanego przedsiębiorstwom rodzinnym.

Webinarium z GPW | Wyzwania firm rodzinnych: kapitał na rozwój

Serdecznie zapraszamy na kolejne piąte webinarium z serii #TVIFR pt. „Wyzwania firm rodzinnych: kapitał na rozwój”. Tym razem gościem Tomasza Budziaka będzie ekspertka naszego partnera Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz trener EY Academy of Business – Ewa Opolska.

Budowanie wielopokoleniowych biznesów, rodzin i majątków – Podsumowanie

Z przyjemnością przekazujemy krótkie podsumowanie oraz relację zdjęciową z minionego spotkania regionalnego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Koło IFR we współpracy z partnerem strategicznym IFR – BNP Paribas Bank Polska oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Spotkanie odbyło się 12 września 2019 roku w Bydgoszczy.

MPiT chce kolejnych ułatwień w sukcesji firm – podsumowanie śniadania prasowego

16 września 2019 roku odbyło się sniadanie prasowe MPiT dotyczące konsultacji społecznych nt. Zielonej Księgi Fundacji Rodzinnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz środowisk przedsiębiorców rodzinnych – w tym Stowarzyszenie IFR. Zapraszamy do lektury podsumowania z tego wydarzenia.

Podsumowanie #1 seminarium dla firm rodzinnych w Olkuszu

W dniu 04.09.2019 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu odbyło się pierwsze olkuskie seminarium dla Firm Rodzinnych pn. „Kreowanie pozytywnego wizerunku Firmy Rodzinnej, czyli jak zwiększyć konkurencyjność na lokalnym rynku”. Spotkanie rozpoczęła, witając przybyłych przedstawicieli Firm Rodzinnych, ekspertów i gości, Pani Burmistrz Bożena Krok.

Kongres KEP 2019 z udziałem prof. A.Blikle i z patronatem IFR

19 września br. zapraszamy Państwa na kongres realizowany przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych we współpracy z renomowanymi uczelniami wyższymi (Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), poświęcony rozwojowi kompetencji menadżerskich. Wsród uczestników debaty w tegorocznej edycji kongresu wystąpi prof. A.Blikle – Honorowy Prezes Zarządu Stowarzyszenia IFR, które objęło wydarzenie swoim patronatem.

Sukcesy polskich firm na zagranicznych rynkach – debata

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie IFR objęło patronatem honorowym pierwszą debatę klubową organizowaną przez Executive Club. Osią tematyczną wydarzenia będzie hasło: „Firma ponad granicami. Jak odnieść sukces na międzynarodowych rynkach?”. Spotkanie odbędzie się już 18 września w hotelu Bristol w Warszawie.

Wieczór Ergonet dla Firm Rodzinnych w Składzie Wina i Oliwy

Drodzy Rodzinni, serdecznie zapraszamy na spotkanie mentoringowe organizowane wspólnie z firmą rodzinną Ergonet, które odbędzie się. 19 września 2019 roku o godz. 17:30 w Łodzi, gdzie porozmawiamy w nieformalnej atmosferze o bezpieczeństwie danych biznesowych. Poruszymy także aktualny dla przedsiębiorców temat emerytalnych programów oszczędnościowych.

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

Serdecznie zapraszamy na trzeci już seminarium w ramach projektu LCK, który odbędzie się w dn. 19 września 2019 roku w Grodzisku Mazowieckim w Willi Niespodzianka (ul. Kościuszki 12). Projekt LCK, pełna nazwa „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych„ jest skierowany do wszystkich firm rodzinnych z regionu zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji i umiejętności biznesowych, a także poznania lokalnego środowiska przedsiębiorców rodzinnych.