RELACJE Grudzień 2019 | Nietypowa sukcesja

Rok 2019 już prawie za nami, czas refleksji podsumowań i planowania przyszłości. Życzymy Państwu, aby okres świąteczno-noworoczny obfitował w spotkania rodzinne, był odpoczynkiem od codziennych trudów i obowiązków. Patrząc z perspektywy i planując kolejne działania przydatne będą informacje zawarte w grudniowym numerze naszego magazynu, do lektury którego niezmiennie zachęcamy.

Numer specjalny magazynu RELACJE. U-RODZINY 2019

Dwa lata temu zapoczątkowaliśmy tradycję wydawania specjalnego numeru naszego Magazynu Firm Rodzinnych “RELACJE. U-RODZINY”. Podczas warszawskiego Zjazdu Firm Rodzinnych kontynuowaliśmy tę inicjatywę. Wszyscy uczestnicy U-RODZIN 2019 otrzymali drukowaną wersję magazynu. Teraz natomiast publikujemy wersję elektroniczną, dla wszystkich którzy nie mieli okazji otrzymać naszego czasopisma.

15. edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

Rozpoczyna się jubileuszowa edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Mikrofirmy z całego kraju znów zmagać się będą o tytuł “Mikroprzedsiębiorcy Roku” oraz 40 tys. złotych. Udział w konkursie jest bezpłatny, warunkiem kwalifikacji jest spełnienie przez firmę 2 podstawowych kryteriów – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Przedsiębiorco – wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź szansę na zwycięstwo!

Podsumowanie U-RODZIN 2019 w Warszawie

W dn. 24-26 października 2019 r. Warszawa gościła 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019 – największą konferencję biznesową przedsiębiorców rodzinnych w kraju organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Kilkuset przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów, a także przedstawicieli instytucji państwowych spotkało się, aby porozmawiać o przyszłości polskiego biznesu rodzinnego.

Badanie: Sukcesja i transfer biznesu w Małopolsce

Głównym celem badania pt. “Sukcesja i transfer biznesu w Małopolsce” realizowanego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego jest dostarczenie informacji na temat potrzeb, oczekiwań oraz problemów w firmach rodzinnych z terenu województwa małopolskiego. W ramach badania chcemy zdiagnozować potrzeby dotyczące instytucjonalnego wsparcia od administracji i jednostek publicznych. Informacje te mają pomóc w wypracowaniu wniosków, rekomendacji i zaprojektowaniu mechanizmów, narzędzi i usług służących wsparciu sukcesji i transferu biznesu w przedsiębiorstwach.

Partnerstwo na rzecz piaseczyńskiego rynku pracy – Spotkania dla firm rodzinnych

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla firm rodzinnych pt. „Partnerstwo na rzecz piaseczyńskiego rynku pracy”, które odbędzie się w dn. 27 lutego br. w Piasecznie. Uczestnicy spotkania mogą liczyć na dostęp do najnowszych informacji z wielu dziedzin niezbędnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Podsumowanie spotkania Firma rodzinna – Dobrostan czy balast życiowy

Wracamy z krótkim podsumowaniem spotkania firm rodzinnych w Gdyni, które odbyło się we wtorek 11 lutego. Wydarzenie było niezwykłe, bo historie i doświadczenia którymi podzielili się przedsiębiorcy rodzinni uczestniczący w spotkaniu zapewne każdemu utkwią w pamięci.

Koncert charytatywny Solidarni z Wuhan

Zappraszamy Rodzinnych z całej Polski by przyłączyli się do inicjatywy Warszawskiej Izby Gospodarczej. Wspólnie zapraszamy na koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan” w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na zakup masek ochronnych i materiałów higienicznych dla wskazanych przez Ambasadę Chin w Polsce sierocińców w Wuhan lub innym mieście chińskim.

Podsumowanie wyników badań przedsiębiorczości rodzinnej w Gdyni

Już 27 stycznia br. odbędzie się w Gdyni spotkanie prezentujące kolejne wyniki badań na przedsiębiorcach rodzinnych w mieście. Spotkanie dotyczyć będzie badań, które zostały przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2019 roku, a ich efekty posłużą dyskusji nad przygotowaniem Lokalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Firm Rodzinnych.