Podsumowanie debaty politycznej nt. przyszłości polskiej przedsiębiorczości rodzinnej

Przedsiębiorczość rodzinna – przyszłość gospodarki Polski czy pionek w grze o interes państwa? W dn. 17 września 2019 roku w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie odbyła pierwsza w Polsce debata polityczna poświęcona przyszłości polskiej przedsiębiorczości rodzinnej, z udziałem przedstawicieli czołowych polskich partii politycznych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie IFR razem z Dziennikiem Gazetą Prawną, we współpracy z Family Business Network Poland. Merytorycznym dopełnieniem debaty polityków był panel ekspertów z przedstawicielami wiodących polskich think tanków gospodarczych.

IFR rozpoczyna konsultacje założeń fundacji rodzinnej

Od 2014 Inicjatywa Firm Rodzinnych występuje do kolejnych polskich władz z propozycjami stworzenia w naszym prawie instytucji określanej roboczo jako „fundacja rodzinna”. Wreszcie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało 13 września br. swój oficjalny materiał pod nazwą „Fundacja Rodzinna. Zielona Księga” i ogłosiło konsultacje społeczne swoich propozycji do 14 października 2019. Koncepcja przedstawiona przez Ministerstwo bliska jest naszym tezom. Jednak wiele szczegółów wymaga jeszcze wyjaśnienia, wyboru dostępnych opcji, czy po prostu sprecyzowania. Dtatego też nasze Stowarzyszenie weźmie bardzo aktywny udział w tych konsultacjach.

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

Serdecznie zapraszamy na czwarte seminarium w ramach projektu LCK, który odbędzie się w dn. 7 listopada 2019 roku o godz. 10:00 w Grodzisku Mazowieckim w Willi Niespodzianka (ul. Kościuszki 12). Projekt „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych” (w skrócie LCK) jest skierowany do wszystkich firm rodzinnych z regionu zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji i umiejętności biznesowych, a także poznania lokalnego środowiska przedsiębiorców rodzinnych.

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

Już 5 listopada br. zapraszamy przedsiębiorców prowadzących swój biznes rodzinny w Starogardzie Gdańskim i najbliższej okolicy, którzy przystąpili lub przystąpią do projektu pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”, a także przedstawicieli jednostek oświatowych oraz instytucji otoczenia biznesu, na seminarium pt. „Podaż pracowników w latach następnych – na podstawie analizy demograficznej lokalnego rynku pracy oraz wyników ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkół średnich Powiatu Starogardzkiego. Identyfikacja i ocena ryzyka w przedsiębiorstwach rodzinnych, wynikające ze zmian na lokalnym rynku pracy”.

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Kutnie

Drodzy Rodzinni, 5 listopada br. we współpracy z Miastem Kutno oraz Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Stowarzyszenie IFR organizuje 5# Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Rodzina w firmie – realizacja rodzinnych interesów!”. Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”.

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Częstochowie

Zapraszamy do udziału w czwartym seminarium dla Firm Rodzinnych w Częstochowie pt. „Budowanie wartości Firmy Rodzinnej”, które poprowadzą Artur Siwek – Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Kamila Grochowina – Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.

Budowa wzajemnej wiedzy środowisk samorządowych i przedsiębiorców rodzinnych

Zarząd Stowarzyszenia IFR ze Związkiem Miast Polskich zaprasza na spotkanie pt. „Budowa wzajemnej wiedzy środowisk samorządowych i środowisk przedsiębiorców rodzinnych o swoich potrzebach i możliwościach współpracy na rzecz rozwoju lokalnego”. Zakładamy, że uczestnicy spotkania zarówno ze strony IFR jak i ZMP, stworzą w jego wyniku Komisję Wspólną, która stanie się stałym ogólnopolskim organem współpracy między środowiskiem przedsiębiorców rodzinnych a miastami.

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Gdyni

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium dla gdyńskich firm rodzinnych organizowane w ramach projektu „Tworzenie Systemu Sieciowego Wsparcia Przedsiębiorczości Rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”. Temat spotkania: Jak przekazać kompetencje kolejnemu pokoleniu?

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

Zapraszamy lokalne firmy rodzinne na kolejne Seminarium tematyczne w ramach projektu tworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Starogardzie Gdańskim. Trzecie seminarium dla firm rodzinnych odbędzie się 24 października 2019 r. Tematem seminarium będzie „Sukcesja – dobre praktyki – dwie drogi sukcesji w ujęciu prawnym”.

Wywiad z Anną Turską (Kancelaria Ożóg Tomczykowski) na YouTube

Przekazujemy w Wasze ręce zaległy trzeci odcinek naszej #TVIFR, w trakcie którego rozmawialiśmy z Anną Turską – wiceprezes zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR). Temat webinarium: „Firma na widelcu fiskusa – jak się bronić?”. Z naszym ekspertem dyskutowaliśmy o podejściu i narzędziach fiskusa do „śledzenia” działalności przedsiębiorców. Zastanawialiśmy także czy zawsze przedsiębiorca jest na straconej pozycji w konfrontacji z kontrolą skarbową.

Podsumowanie #4 seminarium dla firm rodzinnych w Kutnie

W dniu 1 października 2019 r. w Kutnie w sali konferencyjnej Cukrovni odbyło się czwarte seminarium w ramach projektu szkoleniowo-doradczego pod nazwą: „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Seminarium pod tytułem „Pomnażamy rodzinne bogactwo. Sposoby pomiaru zysku ekonomicznego” realizowało blok tematyczny dotyczący zysku ekonomicznego. Spotkanie było podzielone na dwie części: szkoleniową z panelem dyskusyjnym i konsultacje indywidualne.

Zostań wolontariuszem podczas U-RODZIN 2019 w Warszawie

Jesteś komunikatywny i otwarty na nowe wyzwania? Chcesz się rozwijać i zdobywać doświadczenie? Interesujesz się przedsiębiorczością? Mamy coś dla Ciebie! Zgłoś się i wesprzyj organizacje największej konferencji biznesowej firm rodzinnych w Polsce. Razem z naszym zespołem poznasz od środka proces organizacji i realizacji dużego wydarzenia biznesowego, będziesz mieć okazję poznać znanych prelegentów, a także posłuchać interesujących debat i inspirujących prelekcji.