13. U-RODZINY | Czas Przemian [Informacja prasowa]

W nawiązaniu do poprzednich komunikatów na temat U-RODZIN 2020 publikujemy informację prasową, przedstawiającą koncepcję tegorocznej edycji Zjazdu. Niezmiernie cieszymy się, że udało się wypracować sensowną i realną formułę organizacji naszego cyklicznego wydarzenia uwzględniającą sytuację epidemiczną, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, a także zachowując wartość merytoryczną i networkingową.

13. OGÓLNOPOLSKI ZJAZD FIRM RODZINNYCH U-RODZINY 2020 | ONLINE

Rok 2020 przyniósł nieoczekiwane wyzwania dla nas wszystkich. Pandemia, kwarantanna, kryzys gospodarczy – to tylko niektóre problemy, którym musimy solidarnie stawiać czoło. My, Przedsiębiorcy Rodzinni, jak nikt inny odczuwamy skutki tej nadzwyczajnej sytuacji, gdyż ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie i swoich bliskich, ale też za naszych pracowników i ich rodziny. Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych od początku koronakryzysu pomaga polskim firmom rodzinnym w ramach kampanii #ŁączymyByPrzetrwać poprzez inspirowanie do transformacji biznesu, sieciowanie przedsiębiorców online oraz wspieranie inicjatyw społecznych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku w różnych częściach kraju organizujemy Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY. Podczas ubiegłorocznej warszawskiej edycji wydarzenia ogłosiliśmy, że 13. Zjazd odbędzie się w Toruniu w dn. 8-10 października 2020 roku. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz ograniczenia wprowadzone przez władze państwa, organizacja naszego wydarzenia w dotychczasowej formule nie jest możliwa. Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników są dla nas najważniejsze, dlatego tegoroczny Zjazd po raz pierwszy w historii zorganizujemy w formule hybrydowej – łącząc wydarzenie online z mniejszymi regionalnymi spotkaniami.

U-RODZINY 2020 będą miały charakter naprawdę ogólnopolski – konferencja zawita do kilku regionów, połączymy przedsiębiorców z całego kraju, a całość wydarzenia będzie zrealizowana poprzez nowoczesną platformę internetową. Pandemia ujawniła olbrzymi potencjał tkwiący w regionach. Technologia zmniejszyła ograniczenia związane z odległością i pozwala skupić się na sprawach najważniejszych: programie merytorycznym i networkingu. Zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Otworzyła też nowe perspektywy dla zaproszenia do udziału inspirujących mówców, także z zagranicy. Jednocześnie nie rezygnujemy ze spotkań przedsiębiorców w realnej przestrzeni. Każde wydarzenie regionalne będzie miało swój wymiar zarówno w sieci, jak i w postaci bezpośrednich spotkań. Wydarzenia centralne będą inspirować, integrować i podsumowywać wydarzenia realizowane regionalnie. Co więcej, dla tych którzy nie będą mogli wziąć udziału na żywo, nagrania będą dostępne do obejrzenia po wydarzeniu.

Zdajemy sobie sprawę, że ilość webinariów, podcastów i LIVEów w ostatnich miesiącach jest przytłaczająca. A przecież każdy musi prowadzić własną firmę. Dlatego, aby nie zajmować Waszego cennego czasu, całość wydarzenia będzie podzielona na serię krótkich części, które odbędą się w dniach 23-27 listopada 2020 roku. Zaczniemy od oficjalnego otwarcia i debat inauguracyjnych w Warszawie, a przez kolejne dni będziemy łączyć się z Katowice, Krakowem, Gdynią oraz Kutnem. Każda część URODZIN będzie składać się z panelu transmitowanego poprzez platformę internetową oraz lokalnej części networkingowej. Natomiast uczestnicy, którzy połączą się zdalnie, będą mogli wziąć udział w warsztatach i mentoringu online. Zaplanowaliśmy również networking w formacie cyfrowym.

Zaczynając w styczniu pracę nad programem merytorycznym 13. Zjazdu wybraliśmy hasło, które uwzględniając obecną sytuację jest wyjątkowo aktualne – “CZAS PRZEMIAN”. W tym roku porozmawiamy m.in. o transformacji cyfrowej i nowym ładzie gospodarczym, zrównoważonym rozwoju i ekologii, deglobalizacji i optymalizacji łańcuchów dostaw, zarządzaniu kryzysowym i przywództwie, kompetencjach przyszłości i zmianach na rynku pracy, a także na szereg innych tematów, które aktualnie nurtują przedsiębiorców.

Łączymy, by budować! Łączymy, by przetrwać!

U-RODZINY 2020 – Informacja prasowa #1 [PDF] Pobierz