Webinarium LCK #17 | Zarządzanie firmą rodzinną w czasie pandemii

Serdecznie zapraszamy na #17 webinarium dla uczestników projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Webinarium organizowane jest przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych w ramach projektu we współpracy z firmą doradczą ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

  • Temat: Zarządzanie firmą rodzinną w czasie pandemii
  • Termin: 2 kwietnia 2020 roku o godz. 10:00-11:30

W trakcie webinarium eksperci firmy doradczej JP Weber kompleksowo omówią kwestię zarządzania przedsiębiorstwem w trakcie kryzysu i epidemii. Poruszone zostaną trzy główne aspekty: prawny, podatkowy oraz finansowy.

Aspekty prawne przedstawią: Tomasz Sadurski (Associate Partner, Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny) oraz dr Rafał Gołąb (Radca Prawny, Ongoing Legal Manager). Eksperci odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

  • Jak rozmawiać z kontrahentami w sytuacji posiadania wierzytelności, których nie zapłaciliśmy w związku z pandemią koronawirusa?
  • Czy w konkretnej sytuacji przedsiębiorstwa powstają przesłanki do ogłoszenia upadłości i czy z punktu widzenia zmian w polskim prawie, jej ogłoszenie jest w ogólne możliwe?
  • Konsekwencja niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości
  • Co zmieniło się w prawie pracy i jakie są konsekwencje zmian dla pracodawców?
  • Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z pracą zdalną?

Część podatkową uczestnikom webinarium przybliży Tomasz Bartoszek (Tax Director). Odpowie na następujące pytania:

  • Jakie są rozwiązania dotyczące zapłaty bieżących zobowiązań wobec ZUSu?
  • Jaki wpływ będzie miała pandemia koronawirusa na toczące się postępowania podatkowe i sądowe? Jaka jest procedura w tym zakresie?
  • Jak rozliczyć straty podatkowe powstałe w wyniku pandemii koronawirusa?

Wątek finansowy omówią: Piotr Miednik, Director (CFO Advisory) oraz Piotr Kucharczyk (CFA, Director). Poruszone zostaną m.in. następujące kwestie:

  • Jak obecnie zarządzać płynnością finansową w kontekście należności, zobowiązań i zapasów
  • Jak podejść do ograniczania ryzyka w bieżącej sytuacji (waluty, covenanty, poręczenia i gwarancje)
  • Tygodniowy plan biznesowy, jako narzędzie do monitorowania różnych scenariuszy wydarzeń w firmie
PROWADZĄCY

Tomasz Sadurski – Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Associate Partner w JP Weber. Tomasz posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego, które zdobywał w polskich oraz międzynarodowych firmach doradczych. Ekspert w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz doradztwa transakcyjnego M&A. Przeprowadził kilkadziesiąt projektów restrukturyzacyjnych i upadłościowych w takich sektorach jak: motoryzacja, rolnictwo, utrzymanie dróg, budownictwo, sektor paliwowy. Autor licznych publikacji z zakresu prawa spółek handlowych i prawa cywilnego. Absolwent Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie a także stypendysta na Uniwersytecie Leibnitz Universität w Hanowerze.

dr Rafał Gołąb – Radca Prawny, Manager of Ongoing Legal Department. Rafał posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prawnej obsłudze podmiotów korporacyjnych. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa spółek handlowych, prawa umów oraz prawa pracy. Jest autorem i współautorem licznych specjalistycznych publikacji. Wielokrotny prelegent na wykładach i konferencjach tematycznych oraz wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej i Public Interest Law Institute. W JP Weber jako Ongoing Legal Department Manager odpowiedzialny jest zarządzenie projektami w zakresie bieżącego doradztwa prawnego na rzecz polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Jest także członkiem interdyscyplinarnego zespołu JP Weber Smart Tech, który dostarcza rozwiązania dla firm z sektora IT.

Tomasz Bartoszek – Tax Director w JP Weber. Posiada 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie kompleksowej obsługi podatkowej transakcji prowadzonych przez klientów korporacyjnych oraz fundusze Private Equity. Brał udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych, a także tworzył strategie podatkowe i opracowywał dokumentacje cen transferowych dla przedsiębiorstw. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego oraz finansów i rachunkowości.

Piotr Miednik – Director i CFO, Advisory w JP Weber. Piotr posiada 14-letnie doświadczenie w obszarze finansów. Jako były CFO, realizuje projekty doradcze mające na celu wsparcie Dyrektorów Finansowych. Zajmuje się optymalizacją procesów finansowych, wsparciem funkcji FP&A (raportowanie, budżetowanie, analizy), sprawozdawczością na IFRS, projektami M&A i post-merger integration, jak również doradztwie strategicznym. Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, wdrożeniach nowych technologii oraz budowy nowoczesnych Departamentów z obszaru Finansowego (Agile Finance). Posiada certyfikat Kaizen Facilitator.

Piotr Kucharczyk – CFA, Director w JP Weber. Piotr jest członkiem zespołu Doradztwa Transakcyjnego oraz M&A. Zajmuje się procesami fuzji i przejęć, pozyskiwaniem wsparcia kapitałowego oraz wycenami przedsiębiorstw. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie zdobywał realizując międzynarodowe oraz krajowe projekty dla spółek z sektora produkcyjnego, usługowego, farmaceutycznego oraz IT. W JP Weber jest członkiem interdyscyplinarnego zespołu Smart Tech, który dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży IT. Piotr ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na specjalizacji inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa. Od 2015 roku posiada międzynarodowy tytuł CFA.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Rejestracja i bezpośredni odnośnik do webinarium na ClickMeeting
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”