Stowarzyszenie IFR, Koło Kujawsko-Pomorskie IFR oraz Bank BNP Paribas zapraszają na wrześnionwe spotkanie firm rodzinnych w Bydgoszczy, podczas którego porozmawiamy o budowaniu długofalowej polityki firmy, tak by przetrwała ona całe pokolenia. Partnerem wydarzenia została Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
KIEDY
12 września 2019 r., godz. 11:00 – 15:00GDZIE
Ostatnie piętro nowego biurowca
Arkada-Invest ul. Fordońska 2, 85-085 Bydgoszcz
Podkreślenie istotnych aspektów i ryzyk długoterminowego budowania majątku rodzinnego i firmowego
Na spotkaniu zaprezentujemy wyniki aktualnych badań dotyczących wiedzy na temat procesu budowania i przekazywania majątku wśród polskich przedsiębiorców i ich następców. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z interesującymi wnioskami (np. ogromne różnice w postrzeganiu zaawansowania procesu sukcesji między seniorami a następcami) oraz z różnicami w podejściu do procesu budowania majątku na w krajach Zachodu. Porozmawiamy również o najważniejszych problemach, jakie mogą wystąpić w tym procesie.
Eksperci BNP Paribas zaprezentują również zasady długoterminowego podejścia do budowania majątku rodzinnego obok rozwijania i inwestowania w samą firmę rodzinną.
Spotkanie zakończone zostanie lunchem dla uczestników.
PRELEGENCI
Wojciech Fedoruk – Doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. W latach 2007-2012 członek zespołu Podatkowego Doradztwa Transakcyjnego w dziale doradztwa podatkowego EY. Od 2012 r. związany z BNP Paribas Wealth Management, w którym odpowiada za planowanie majątkowe. Specjalizuje się w zagadnieniach planowania spadkowego i planowania sukcesji w firmach rodzinnych z uwzględnieniem kontekstu międzynarodowego. Koordynuje współpracę z działami planowania majątkowego z innych banków z Grupy BNP Paribas. Autor artykułów z tematyki podatkowej oraz planowania sukcesji, publikowanych w prasie ogólnopolskiej.
Jerzy Nikorowski – W pierwszych latach kariery zawodowej związany z J.P. Morgan & Chase w Irlandii, gdzie z miał okazję poznać szczegółowe zasady funkcjonowania rynku instrumentów pochodnych oraz ich wykorzystania w konstrukcji instrumentów finansowych. Pracował także jako analityk i zarządzający funduszami w Superfund TFI SA, jednocześnie odpowiadając za nadzór nad hedgingiem walutowym funduszy tego TFI w Polsce. Wiedzę tę ma okazję zastosować przy tworzeniu rozmaitych strategii inwestycyjnych za pośrednictwem produktów ustrukturyzowanych oferowanych klientom Banku BNP Paribas. Odpowiada za nadzór nad zespołami: zarządzania aktywami klientów; doradztwa inwestycyjnego oraz transakcji na rynku giełdowym. Jest także przewodniczącym Komitetu Inwestycyjnego Biura Maklerskiego BNP Paribas. Specjalistyczne wykształcenie zdobywał na uczelniach w Polsce, Danii oraz Francji. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego nr 419, tytuł CFA oraz licencję Maklera Papierów Wartościowych nr 2394.