Relacja ze spotkania w KROSS

W ubiegły piątek (23.08.2019) odbyło się kolejne spotkanie z serii zapowiadającej 12. U-RODZINY. Tym razem w Przasnyszu gościła nas firma rodzinna KROSS – największy w Polsce i jeden z czołowych europejskich producentów rowerów. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Kacpra Sosnowskiego – Dyrektora Rozwoju Biznesu i Członka Zarządu KROSS S.A., który przybliżył nam historię i ewolucję firmy założonej przez jego ojca Zbigniewa Sosnowskiego. Tematem przewodnim wystąpienia sukcesora było przedstawienie doświadczenia firmy KROSS we współpracy z influencerami.

Dowiedzieliśmy się, jak dzięki tej współczesnej metodzie marketingu można budować wizerunek marki oraz zwiększać jej rozpoznawalność. Poznaliśmy także, jakie trudności mogą pojawić się przy współpracy ze znanymi osobowościami oraz jak należy reagować w przypadku kryzysów. Wyjątkową okazją podczas wydarzenia była możliwość zwiedzenia siedziby firmy, zakładu produkcyjnego oraz magazynu firmy KROSS. Od pracowników firmy usłyszeliśmy, jak wygląda tworzenie rowerów, projektowanie nowych rozwiązań oraz wprowadzanie współczesnych technologii.

Część merytoryczną spotkania wzbogacili przedstawiciele partnerów strategicznych IFR: Grupa AXA w Polsce, BNP Paribas Bank Polska oraz Metropolitan Investment S.A. W imieniu AXA wystąpił Piotr Wójcik (dyrektor ubezpieczeń OC dla firm), który opowiedział o specyfice usług IT oraz najczęstszych problemach które popełniają ich dostawcy. Dowiedzieliśmy się również jak skutecznie zarządzać ryzykiem związanym z korzystaniem z tego rodzaju usług oraz w jaki sposób można ubezpieczyć firmę przed potencjalnymi problemami. Wiceprezes BNP Paribas Bank Polska – Jerzy Śledziewski opowiedział o bezpieczeństwie finansowym firmy w kontekście zmian na globalnych rynkach oraz dał kilka wskazówek firmom rodzinnym, na co przede wszystkim należy zwracać uwagę planując finanse przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy dla uczestników naszych spotkań wystąpił Robert Jaś – współzałożyciel Metropolitan Investment S.A. oraz prezes zarządu amerykańskiej gałęzi spółki – Metropolitan Investment LLC. W swojej prelekcji ekspert opowiedział o specyfice inwestowania w nieruchomości komercyjne, przybliżył nam współczesne trendy i wyzwania rynku. Interesującym było również przedstawienie przykładów strategii i polityki inwestycyjnej tak znanych światowych marek rodzinnych jak Walmart, IKEA czy Lidl & Schwartz.

Jak zawsze na spotkaniach firm rodzinnych – nie zabrakło czasu na integrację i networking przy kawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, a partnerom za wsparcie merytoryczne. Wielkie podziękowania należą się oczywiście gospodarzom spotkania – firmie KROSS oraz bezpośrednio Kacprowi Sosnowskiemu za jego otwartość do współpracy.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

GALERIA