Cienie prowadzenia firmy rodzinnej na podstawie wpisu do CEIDG i sposoby na nie

Blaski prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej są powszechnie znane – pojedyncze opodatkowanie, prostota zakładania i funkcjonowania, łatwość wypłat dla właściciela itd. Jednak trzeba pamiętać też o cieniach – za zobowiązania firmy odpowiadamy całym prywatnym majątkiem (często wspólnym z małżonkiem), a co gorsza, myśląc o sukcesji, to forma prawna, która niemal uniemożliwia ciągłość działania naszego biznesu. W przypadku naszej śmierci przestaje po prostu istnieć (nie ma NIPu – nie ma firmy)!

Jakie więc mamy opcje? Jak możemy zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę oraz nasz biznes i jego pracowników na wypadek śmierci właściciela? Jak przygotować indywidulaną działalność gospodarczą do sukcesji, nie tracąc zasadniczych korzyści wynikających z obecnej formy prowadzenia rodzinnego biznesu?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać z właścicielami firm rodzinnych prowadzonych na podstawie wpisu do CEIDG już 6 kwietnia 2016 r. w Bydgoszczy.

Bydgoskie spotkanie poprowadzi p. Małgorzata Rejmer (prawniczka z rodzinnej kancelarii LEX http://www.kf-lex.pl/).

Serdecznie zapraszamy!

  • Czas: 6 kwietnia 2016 r. (środa) w godzinach 11:00 – 14:00 (po spotkaniu dla chętnych możliwe konsultacje indywidualne)
  • Miejsce: Bydgoszcz, ul. Kościuszki 27a (7.piętro)
  • Organizator: Kujawsko-Pomorskie Firmy Rodzinne (regionalny oddział Inicjatywy Firm Rodzinnych)
  • Rejestracja: wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: http://goo.gl/forms/EAKQIuHIEo (Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń)
  • Strona FB: https://www.facebook.com/events/1981810928710827/

Uwaga: Spotkanie przeznaczone jest wyłącznie dla firm rodzinnych prowadzonych w formie indywidualnej działalności gospodarczej!!!