Czy doświadczenia polskich małych i średnich firm mogą być szansą dla ukraińskich przedsiębiorców?

ukrainski-swiat-29paz2015

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Fundacja Otwarty Dialog serdecznie zapraszają na spotkanie: Czy doświadczenia polskich małych i średnich firm mogą być szansą dla ukraińskich przedsiębiorców?

  • Podtytuł: Przypadek grup zakupowych jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności.
  • Kiedy: 29 października 2015, o godzinie 18:30
  • Gdzie: Ukrainski Świat – ul. Nowy Świat 63, 00-042 Warszawa

Podczas spotkania zostanie prezentowany projekt Купуймо Разом! Oficjalna, pełna nazwa tej inicjatywy to „Grupy zakupowe jako alternatywne źródło finansowania, zwiększania trwałości i konkurencyjności ukraińskich małych firm rodzinnych”. Projekt ten jest realizowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej finansowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Realizacją projektu zajmuje się polsko-ukraiński zespół: Stowarzyszenie IFR –Inicjatywa Firm Rodzinnych (lider i inicjator projektu); Практика управління (członek media grupy „Промінфо”); NEXIA DK (grupa audytorsko-konsultingowa).

Projektu skierowany on jest do małych i średnich firm ukraińskich, które przeważnie są firmami rodzinnymi. Polscy przedsiębiorcy rodzinni zbudowali swoją pozycję na rynku wykorzystując m. in. grupy zakupowe B2B. O tym mało znanym na Ukrainie narzędziu opowiedzą też polscy przedsiębiorcy, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem z ukraińskimi kolegami.

Poza prezentacją projektu w ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja moderowana przez Michała Broniatowskiego (redaktor naczelny magazynu Forbes) z udziałem Marcina Święcickiego (poseł na Sejmu RP), legendy polskiej przedsiębiorczości prof. Andrzeja Blikle (IFR), Tomasz Budziaka (IFR) i Bartosza Kramka (ODF), w ramach której poszukamy odpowiedzi na pytanie, które z polskich doświadczeń biznesowych może być szczególne wartościowe dla ukraińskich przedsiębiorców. W jaki sposób Polska i Ukraina mogą dziś współpracować na niwie biznesowej?

Po dyskusji przewidziany jest czas na Wasze pytania. Spotkanie odbędzie się z języku polskim (ale w praktyce – jak zazwyczaj – swobodnie damy radę komunikując się w razie potrzeby także po ukraińsku). Wstęp, jak zawsze w “Ukraińskim Świecie” jest całkowicie wolny.

Fundacja Otwarty Dialog także uczestniczy we wsparciu ukraińskiego biznesu w Polsce. Nasze działania realizujemy w ramach projektu Open Europe Group, o którym więcej informacji znajdziecie na naszych stronach: http://openeuropegroup.odfoundation.eu/

Więcej informacji o projekcie IFR budowy grup zakupowych na Ukrainie dostępne jest na oficjalnej stronie internetowej (jęz. ukraiński): http://rodynnifirmy.org.ua/ oraz na stronie Stowarzyszenia IFR: http://firmyrodzinne.pl/o-nas/projekty-i-inicjatywy/pomoc-dla-ukrainy/

Zapraszamy!