Dzień Przedsiębiorcy 2021 | Dołącz do kampanii informacyjnej! Jakie życzenie mamy w dniu naszego święta?

Drodzy Przedsiębiorcy, już w najbliższy poniedziałek, 21 czerwca obchodzimy w naszym kraju Dzień Przedsiębiorcy, oficjalnie ustanowiony 5 lat temu przez Sejm RP. Pomimo przyjęcia tej uchwały w 2016 roku, do dzisiaj Dzień ten nie zaistniał szerzej w świadomości Polaków. Chcąc zmienić ten stan rzeczy nasze Stowarzyszenie wspólnie ze Związkiem Miast Polskich oraz blisko 100 samorządami organizuje ogólnopolską kampanię informacyjną, której celem jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju.

Jako organizacja zrzeszająca i reprezentująca przedsiębiorców rodzinnych, chcemy zaprosić Was i wszystkie pozostałe firmy do udziału w tej inicjatywie!

W ramach kampanii zachęcamy do publikowania na Waszych profilach w mediach społecznościowych filmów, zdjęć czy po prostu wpisów, w których opowiecie na przykład:

 • Dlaczego przedsiębiorcy są ważni?
 • Jak wspierają swoje społeczności lokalne?
 • Czego pozytywnego życzylibyście sobie i innym przedsiębiorcom?

Im zabawniejsze i bardziej autentyczne będą Wasze filmy, tym większa szansa, że inni je dostrzegą! Publikować możecie wszędzie – na Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter itp. Zasada jest prosta: Wy jesteście autorami, Dzień Przedsiębiorcy to Wasze święto, a żeby zobaczyć ilu nas jest, użyjcie w postach hasztagów:

#DoceńPrzedsiębiorców                           #MiastazPrzedsiębiorcami

Publikacje zamieszczamy od poniedziałku 21 czerwca 2021 roku.

Pamiętajcie, jeżeli sami siebie nie docenimy, to nikt tego za nas nie zrobi!


Dzień Przedsiębiorcy to cudowna okazja do złożenia życzeń Przedsiębiorcom. To także powód, aby przynajmniej raz w roku podziękować za ich pracę i zaangażowanie. Jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców rodzinnych, zebraliśmy życzenia od Przedsiębiorców, dla Przedsiębiorców i ich rodzin. Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmu, komentowania oraz udostępniania go dalej.


Zapraszamy także na wspólną konferencję prasową IFR oraz ZMP organizowaną z okazji Dnia Przedsiębiorcy oraz kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami, która odbędzie się 21 czerwca 2021 roku o godz. 12:00-12:45 w formule online.

W konferencji prasowej wezmą udział m.in.:

 • Zygmunt Frankiewicz – prezes Związku Miast Polskich, senator RP
 • Tomasz Budziak – wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
 • Joanna Nowaczyk – zastępca Dyrektora Biura ZMP
 • Janusz Szewczuk – doradca strategiczny ZMP

Głos zabiorą również przedstawiciele miast oraz liczna reprezentacja przedsiębiorców:

 • Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
 • Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni
 • Ignacy Petecki – prezes Grupy Petecki
 • Andrzej Zalega – prezes zarządu PZN Sp. z o.o.
 • Piotr Grabowski – partner zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych
WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI

* Jeżeli chcecie, aby Wasze nagranie lub zdjęcie, pojawiło się w naszym materiale podsumowującym – prosimy o przesłanie nam pliku źródłowego na adres: [email protected]

** Szczegóły wspólnej kampanii informacyjnej IFR i ZMP przedstawimy w poniedziałek podczas konferencji prasowej. Więcej informacji zawsze na naszej stronie internetowej.


AKTUALIZACJA 22.06.2021 – Zamieszczamy poniżej nagranie konferencji