Inicjatywy Firm Rodzinnych – Projekty A.D. 2017

Nazwa naszego stowarzyszenia, wybrana przez założycieli w 2006 roku, niesie za sobą wiele znaczeń. Najważniejszym jednak jej przesłaniem jest partycypacyjny charakter naszej organizacji, przekazanie idei, że jesteśmy organizacją, która jest otwarta na Wasze inicjatywy – przedsiębiorców rodzinnych. Dzięki temu możemy osiągnąć wspólnie znacznie więcej, niż miałoby to się odbywać centralnie. Inicjatywy przychodzą do naszego stowarzyszenia niemal codziennie w różnej formie. Czasem łatwiej, czasem trudniej jest nam się odnieść do tych propozycji.
Podczas ostatniego posiedzenia zarządu IFR, w kwietniu 2017 roku, postanowiliśmy więc podejść do tematu inicjatyw bardziej dosłownie i zwracamy się z propozycją bardziej systemowego i uporządkowanego zbierania pomysłów i propozycji projektowych, które moglibyśmy wspólnie realizować. Przed złożeniem propozycji zapraszam do zapoznania się z obszernym dokumentem, określającym zasady współpracy instytucjonalnej z partnerami. To ważne, aby przedsięwzięcie chroniło markę i wartości Partnera, a także działało z korzyścią dla stowarzyszenia.
Prezentujemy także nowy formularz, dzieki któremu w łatwy i przejrzysty sposób będzie można przekazać nam swoje pomysły.
Sebastian Margalski
Dyrektor wykonawczy biura IFR