Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Budowanie wielopokoleniowych biznesów

12 września 2019 g. 11:00 - 15:00

 

Stowarzyszenie IFRKoło Kujawsko-Pomorskie IFR oraz Bank BNP Paribas zapraszają na wrześnionwe spotkanie firm rodzinnych w Bydgoszczy, podczas którego porozmawiamy o budowaniu długofalowej polityki firmy, tak by przetrwała ona całe pokolenia. Partnerem wydarzenia została Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.


Podkreślenie istotnych aspektów i ryzyk długoterminowego budowania majątku rodzinnego i firmowego

Na spotkaniu zaprezentujemy wyniki aktualnych badań dotyczących wiedzy na temat procesu budowania i przekazywania majątku wśród polskich przedsiębiorców i ich następców. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z interesującymi wnioskami (np. ogromne różnice w postrzeganiu zaawansowania procesu sukcesji między seniorami a następcami) oraz z różnicami w podejściu do procesu budowania majątku na  w krajach Zachodu. Porozmawiamy również o najważniejszych problemach, jakie mogą wystąpić w tym procesie.

Eksperci BNP Paribas zaprezentują również zasady długoterminowego podejścia do budowania majątku rodzinnego obok rozwijania i inwestowania w samą firmę rodzinną.


PRELEGENCI

Wojciech Fedoruk – Doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. W latach 2007-2012 członek zespołu Podatkowego Doradztwa Transakcyjnego w dziale doradztwa podatkowego EY. Od 2012 r. związany z BNP Paribas Wealth Management, w którym odpowiada za planowanie majątkowe. Specjalizuje się w zagadnieniach planowania spadkowego i planowania sukcesji w firmach rodzinnych z uwzględnieniem kontekstu międzynarodowego. Koordynuje współpracę z działami planowania majątkowego z innych banków z Grupy BNP Paribas. Autor artykułów z tematyki podatkowej oraz planowania sukcesji, publikowanych w prasie ogólnopolskiej.

Jerzy Nikorowski – W pierwszych latach kariery zawodowej związany z J.P. Morgan & Chase w Irlandii, gdzie z miał okazję poznać szczegółowe zasady funkcjonowania rynku instrumentów pochodnych oraz ich wykorzystania w konstrukcji instrumentów finansowych. Pracował także jako analityk i zarządzający funduszami w Superfund TFI SA, jednocześnie odpowiadając za nadzór nad hedgingiem walutowym funduszy tego TFI w Polsce. Wiedzę tę ma okazję zastosować przy tworzeniu rozmaitych strategii inwestycyjnych za pośrednictwem produktów ustrukturyzowanych oferowanych klientom Banku BNP Paribas. Odpowiada za nadzór nad zespołami: zarządzania aktywami klientów; doradztwa inwestycyjnego oraz transakcji na rynku giełdowym. Jest także przewodniczącym Komitetu Inwestycyjnego Biura Maklerskiego BNP Paribas. Specjalistyczne wykształcenie zdobywał na uczelniach w Polsce, Danii oraz Francji. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego nr 419, tytuł CFA oraz licencję Maklera Papierów Wartościowych nr 2394.

 

(Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację najpóźniej do wtorku 10 września 2019)

Szczegóły

Data:
12 września 2019
Czas:
11:00 - 15:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Inicjatywa Firm Rodzinnych
Telefon:
+48 667 755 766
Email:
sekretariat@firmyrodzinne.pl
Strona internetowa:
firmyrodzinne.pl

Miejsce

Arkada-Invest
Fordońska 2
Bydgoszcz, 85-085 Polska
+ Google Map