Kto pyta, nie błądzi. Fundacja rodzinna w Polsce | Webinarium IFR

Fundacja rodzinna w Polsce może być zakładana od 22 maja br. Na tę możliwość przedsiębiorcy rodzinni czekali kilka lat. Ustawa o fundacji rodzinnej przeszła wiele konsultacji publicznych, a środowisko firm rodzinnych czynnie uczestniczyło w komentowaniu i zgłaszaniu uwag. Prace nad statutami fundacji trwają od kilku miesięcy, dyskusje nad fundacją rodzinną również. Pojawiają się odpowiedzi, a za nimi kolejne pytania. A jakie Ty masz pytania?

Razem z partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych postanowiliśmy pogłębić ten temat, podczas już 15. wspólnego webinarium pt. “Kto pyta, nie błądzi. Fundacja rodzinna w Polsce.“, które odbędzie się w czwartek 01.06.2023 roku w godz. 10:00-12:00.

Wydarzenie poprowadzą: dr Rafał Trzeciakowski radca prawny, Daria Leszczyk – adwokat oraz Urszula Ogorzałek – doradca podatkowy w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.


(Pamiętaj by zadać pytanie do prowadzących podczas rejestracji!)

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Webinarium obejmuje zakresem przepisy ustawy o fundacji rodzinnej, a prowadzący odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania oraz na pytania wskazane przez rejestrujących się uczestników. Zapraszamy do zadawania pytań w formularzu rejestracyjnym. Zadaj szczegółowe pytanie, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do usłyszenia!

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Dr Rafał Trzeciakowski – radca prawny. Specjalizuje się w doradztwie w procesach sukcesyjnych w firmach rodzinnych oraz bieżącej działalności przedsiębiorstw. Przygotowuje i wdraża programy motywacyjne w przedsiębiorstwach, opracowuje i wdraża modele zmian pokoleniowych w firmach rodzinnych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa korporacyjnego, w tym transakcyjnego, prawa kontraktów oraz tworzenia i przekształcania spółek prawa handlowego. Doradza w zakresie prawa administracyjnego, reprezentuje klientów przed sądami i organami administracji publicznej. Przygotowuje opinie prawne w zakresie wydawania decyzji administracyjnych oraz struktur transakcji inwestycji, zasadności sporów korporacyjnych. Reprezentuje klientów w sporach korporacyjnych, w tym w zakresie mediacji i sporów sądowych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa spółdzielczego, reprezentuje spółdzielnie i członków spółdzielni. Obsługuje organizacje pożytku publicznego w zakresie ich bieżącej działalności.

Daria Leszczyk – adwokat w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki planowania sukcesyjnego w firmach rodzinnych. Prowadzi liczne procesy planowania i wdrażania złożonych i kompleksowych procesów sukcesji, zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i poziomie otoczenia rodzinnego (planowanie testamentowe, zmiany własnościowe, konstytucje rodzinne). Doradzała dużym polskim firmom rodzinnym w procesach zmiany pokoleniowej. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem firm rodzinnych w zakresie legislacji skupiającej się wokół bezpiecznej sukcesji, w tym brała udział w konsultacjach oraz pracach nad ustawą o fundacji rodzinnej. Specjalizuje się także w procesach strukturyzacji majątkowych (podziały, przekształcenia, połączenia, aporty) oraz procesach M&A. Doradza w procesach inwestycyjnych oraz transakcjach joint venture, a także uczestniczy w due diligence przedsiębiorstw.

Urszula Ogorzałek – doradca podatkowy. Dostarcza rozwiązania podatkowe w procesach sukcesyjnych polskich firm rodzinnych, jak również w procesach restrukturyzacyjnych, transakcjach na rynku nieruchomości, sprzedaży udziałów. Posiada doświadczenie w procesach reorganizacji aktywów, przekształceń, połączeń, podziałów. Doradza w zakresie bieżącej działalności operacyjnej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w podatkach dochodowych dotyczących planowania podatkowego oraz wyboru formy opodatkowania spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych.  Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek. Doradza jednoosobowym działalnościom gospodarczym, spółkom osobowym oraz kapitałowym przy wyborze optymalnej formy opodatkowania. Cechuje ją duża dbałość o szczegóły, świadomość wagi wykonywanej przez nią pracy oraz fakt, że powierzone prace wykonuje z najwyższą starannością. Profesjonalizm, i biznesowe podejście do prowadzonych spraw są podstawową jej pracy. Prywatnie uwielbia bieganie oraz górskie wędrówki.