Kto zostanie Mikroprzedsiębiorcą Roku 2018?

Już niebawem poznamy wyniki 14. edycji Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Na styczniowym posiedzeniu Kapituły Konkursu wybrano tegorocznych zwycięzców, którzy otrzymają prestiżowe wyróżnienia oraz nagrody finansowe. Uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której zostaną nagrodzeni czołowi polscy mikroprzedsiębiorcy, odbędzie się 28 marca 2019 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Poznamy głównego laureata Konkursu oraz zwycięzców w czterech kategoriach (Start, Progres, Młody Biznes i Senior). Konkurs realizowany jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

W imieniu Prezes Incjatywy Firm Rodzinnych Ewy Sobkiewicz serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego Stowarzyszenia do udział w Gali Finałowej Konkursu.

Uroczystość odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 15:00 w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 22 marca 2019 r. poprzez poniższy formularz

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest wyjątkową szansą dla najmniejszych firm, aby pochwalić się swoimi przedsięwzięciami oraz pokazać swoje osiągnięcia. Aby wziąć udziału w Konkursie należy spełniać dwa podstawowe kryteria – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Najbardziej wyróżniająca się firma otrzyma znamienity tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku” oraz nagrodę pieniężną – 40 tys. złotych. Dodatkowo przyznawane są 4 nagrody (10 tys. złotych) w kategoriach Start (dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw), Progres (dla firm w „średnim wieku”), Senior (dla firm działających na rynku najdłużej) oraz Młody Biznes (dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia). Dodatkowo Kapituła Konkursu przygotowała 8 specjalnych wyróżnień dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju.

Zgłoszenia do 14. edycji Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku zbierano od listopada do grudnia 2018 roku. W tym czasie do udziału zgłosiło się 241 mikrofirm z całego kraju. Zespół organizacyjny Konkursu opracował wszystkie zgłoszenia oraz zakwalifikował 30 najlepszych firm, z którymi przeprowadzono pogłębione wywiady. Analiza zebranych informacji pozwoliła Kapitule Konkursu wybrać zwycięzców, którzy się najbardziej wyróżnili i zasłużyli na prestiżowe nagrody.

“Z niecierpliwością czekamy, aby przedstawić tegorocznych zwycięzców naszego Konkursu. Są to naprawdę wyjątkowe firmy, niektóre także rodzinne, które wymyśliły i skutecznie realizują niezwykłe pomysły. Czujemy się zobowiązani do tego, aby pokazać światu czym się zajmują polscy przedsiębiorcy oraz jakie rezultaty udaje im się osiągnąć. W ten sposób także wspieramy i promujemy przedsiębiorczość w Polsce, gdyż wiemy, że to właśnie my jesteśmy trzonem gospodarki kraju. Jednocześnie cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej mikrofirm zgłasza się do Konkursu” – Ewa Sobkiewicz, Prezes Zarządu IFR.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany cyklicznie od 2005 roku, a drugi rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. W celu wyłonienia zwycięzców powołano Kapitułę Konkursu, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.

Gala Finałowa Konkursu odbędzie się 28 marca 2019 roku w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Szczegóły na stronie: www.mikroprzedsiebiorcaroku.com