Nagranie webinarium | Kolejne zmiany w podatkach – nowelizacja CIT i pakiet SLIM VAT 3. Co powinniśmy wiedzieć?

Zamieszczamy podsumowanie i nagranie webinarium IFR pt. “Kolejne zmiany w podatkach – nowelizacja CIT i pakiet SLIM VAT 3. Co powinniśmy wiedzieć?“, które zorganizowaliśmy wspólnie z naszym partnerem strategicznym Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (GWLAW) w dniu 20 października 2022 roku. Wydarzenie poprowadziła Urszula Ogorzałek (doradca podatkowy w GWLAW), a moderował spotkanie Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR).

Podczas webinarium ekspertka naszego partnera opowiedziała o nadchodzących zmianach w podatkach dla firm, a mianowicie nowelizacji podatku CIT oraz o pakiecie SLIM VAT 3. Zmiany te wejdą w życie z początkiem 2023 roku, jednak już dzisiaj przedsiębiorcy powinni zapoznać się z “nowościami” i przygotować swoje biznesy na nadchodzące zmiany.

W kwestii nowelizacji CIT dowiedzieliśmy się jak zmienią się m.in.: podatek minimalny, ukryta dywidenda, podatek od przerzuconych dochodów, finansowanie dłużne, zmiany w ryczałcie, a także o Polskiej Spółce Holdingowej.

W sprawie Pakietu Slim VAT 3 omówiliśmy w szczególności: zmiany dla małego podatnika (1,2 mln EURO do 2,0 mln EURO), przeliczanie faktur w walutach obcych, jedna informacja (WIS, WIA, WIT, WIP), zmiany WNT, szybszy zwrot VAT, zmiany w prewspółczynniku, faktura zaliczkowa, zmiany sankcji w VAT.

W ramach podsumowania załączamy prezentację z webinarium, a także zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Urszulą Ogorzałek z GWLAW – wszystkie namiary znajdziecie w załączonym poniżej pliku PDF.

Prezentacja – Nowelizacja CIT i pakiet SLIM VAT 3 [PDF] Pobierz


Jeszcze raz dziękujemy za udział oraz aktywność! Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]