Nagranie webinarium | Sukcesja w firmie rodzinnej – wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja?

Drodzy Przedsiębiorcy, publikujemy krótkie podsumowanie oraz nagranie wspólnego webinarium IFR i Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. (partner strategiczny IFR) pt. “Sukcesja w firmie rodzinnej – wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja?“, które odbyło się 28 kwietnia 2021 roku. Wydarzenie poprowadzili: Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta i trener ludzi biznesu oraz Piotr Grabowski – radca prawny, wspólnik zarządzający GWLAW. Moderował spotkanie Krzysztof Ogorzałek – członek zarządu IFR, sukcesor w firmie rodzinnej JMK Computerate.

Podczas webinarium wspólnie z naszymi ekspertami kompleksowo omówiliśmy kwestie sukcesji w firmach rodzinnych, zarówno w obszarze psychologicznym, jak i prawnym. Takie podejście jest niezbędne do przeprowadzenia skutecznego procesu przekazania sterów w przedsiębiorstwie.

Pani Izabela Kielczyk opowiedziała o głównych przyczynach niepowodzenia sukcesji w polskich firmach, o podejściu Polaków do tego procesu, o zderzeniu odmiennych wartości Nestora i Sukcesora, a także o znaczeniu porozumienia i otwartej komunikacji w rodzinie.

Mec. Piotr Grabowski poruszył wątek formalny, a mianowicie możliwych narzędzi prawnych do realizacji sukcesji, zabezpieczaniu majątku i dywersyfikacji działalności firmy, zarządzaniu ryzykiem w skomplikowanym procesie przekazywania biznesu, a także możliwej potrzebie sprzedaży firmy lub jej przekazania do zarządzania zewnętrznemu managerowi.

Na koniec porozmawialiśmy chwilę o tym jak należy przygotować się do sukcesji, od czego zacząć oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Poniżej znajdziecie prezentację z webinarium, a także nagranie na YouTube.

Zachęcamy do oglądania!

Prezentacja – Forma prawna a bezpieczeństwo prowadzonego biznesu [PDF] Pobierz

Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]