Nagranie webinarium | Wsparcie polskich przedsiębiorców dla Ukrainy a podatki – jak pomagać z największym pożytkiem

Publikujemy krótkie podsumowanie i nagranie webinarium IFR pt. “Wsparcie polskich przedsiębiorców dla Ukrainy a podatki – jak pomagać z największym pożytkiem?“, które zorganizowaliśmy wspólnie z Kancelarią Advicero Nexia w dniu 17 marca 2022 roku.

Wydarzenie poprowadzili: Katarzyna Klimkiewicz-Deplano (Managing Partner, Advicero Nexia), Sławomir Patejuk (Partner, Advicero Nexia) oraz Mirosław Siwiński (Partner, Advicero Nexia). Współprowadzącym i moderatorem webinarium był Tomasz Budziak – Prezes i Partner Zarządzający KBA, Wiceprezes Zarządu IFR.

Podczas webinarium rozmawialiśmy o podatkowych konsekwencjach działań pomocowych na rzecz Ukrainy, a także ich formie i potencjale. Eksperci naszego partnera opowiedzieli m.in. o: darowiznach rzeczowych dla uchodźców przekazywanych przez firmę (VAT, CIT), darowiznach rzeczowych wysyłanych do Ukrainy oraz przekazaniu darowizn pieniężnych. Rozmawialiśmy również o sposobach użyczania majątku firmy (np. budynku, samochodu) na rzecz uchodźców i organizacji niosących pomoc oraz pomocy rzeczowej dla pochodzących z Ukrainy rodzin pracowników. Omówiona została także kwestia zatrudnienia uchodźców w Polsce.

Zachęcamy do oglądania!


W imieniu naszych partnerów – Advicero Nexia i KBA bardzo dziękujemy za udział w webinarium. W załączniku dodajemy prezentację. Serdecznie zachęcamy Państwa również do śledzenia bloga i profilu na LinkedIn, a także zapisania się do newsletterów, gdzie na bieżąco monitorowane są wszelkie zmiany. Zapisu do newsletterów można dokonać poprzez wysłanie maila z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą firmy na adres [email protected]

Prezentacja – Wsparcie polskich przedsiębiorców dla Ukrainy a podatki [PDF] Pobierz

Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]