Kolejne zmiany w podatkach – nowelizacja CIT i pakiet SLIM VAT 3. Co powinniśmy wiedzieć? | Webinarium IFR

Nadchodzą kolejne zmiany w podatkach dla firm, a mianowicie nowelizacja CIT oraz pakiet SLIM VAT 3. Zmiany te jeszcze nie weszły w życie, a przedsiębiorcy już dziś zadają mnóstwo pytań – czego się spodziewać od stycznia 2023 roku oraz jak te „nowości” wpłyną na nasze biznesy. Wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych – postanowiliśmy pogłębić ten temat oraz odpowiedzieć na pytanie „Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o nadchodzących zmianach“.

Webinarium IFR pt. “Kolejne zmiany w podatkach – nowelizacja CIT i pakiet SLIM VAT 3. Co powinniśmy wiedzieć?” odbędzie się w czwartek 20 października br. w godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzi Urszula Ogorzałek (doradca podatkowy w Kancelarii GWLAW). Moderować spotkanie będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

AGENDA WEBINARIUM
1. Nowelizacja CIT
 1. Podatek minimalny
 2. Ukryta dywidenda
 3. Podatek od przerzuconych dochodów
 4. Zmiany w zakresie finansowania dłużnego
 5. Zmiany w ryczałcie
 6. Co się zmieni dla Polskiej Spółki Holdingowej
2. Pakiet SLIM VAT 3
 1. Zmiana dla małego podatnika (od 1,2 mln EUR do 2.0 mln EUR)
 2. Przeliczanie faktur w walutach obcych
 3. Jedna informacja (WIS, WIA, WIT, WIP)
 4. WNT zmiany
 5. Szybszy zwrot VAT
 6. Zmiany w prewspółczynniku
 7. Faktur zaliczkowa
 8. Zmiany sankcji w VAT

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Do usłyszenia!

PROWADZĄCA

Urszula Ogorzałek – doradca podatkowy, absolwentka Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada bogate doświadczenie w finansach między innymi na stanowisku głównej księgowej podmiotu zatrudniającego ponad  kilkaset osób.  Nadzorowała wielomilionowe inwestycje infrastrukturalne, jak i bieżące finanse. W jej szerokim spektrum doświadczeń znajduje się między innymi zarządzanie finansami publicznymi. Doradza klientom w zakresie bieżącej działalności przedsiębiorstw, jak również w zakresie inwestycji oraz finansowania transakcji.