Podsumowanie #1 seminarium dla firm rodzinnych w Olkuszu

W dniu 04.09.2019 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu odbyło się pierwsze olkuskie seminarium dla Firm Rodzinnych pn. „Kreowanie pozytywnego wizerunku Firmy Rodzinnej, czyli jak zwiększyć konkurencyjność na lokalnym rynku”. Spotkanie rozpoczęła, witając przybyłych przedstawicieli Firm Rodzinnych, ekspertów i gości, Pani Burmistrz Bożena Krok.

Następnie Pan Rafał Kunaszyk ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych wprowadził wszystkich do tematu Firmy Rodzinne – wiarygodni, tradycyjni, kreatywni kształtujemy swój wizerunek z pokolenia na pokolenie. Zebrane osoby, w kilku słowach przedstawiły siebie i działalność firm, które reprezentowali. Pani Mariola Grodnicka natomiast po krótce omówiła projekt „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.  Kolejny ekspert – Janusz Szewczuk ze Związku Miast Polskich w swojej prezentacji „Rola przedsiębiorczości ( w tym rodzinnej) w planach zawodowych młodzieży w olkuskich szkołach średnich”, przedstawił wnioski z badania ankietowego jakie było przeprowadzone w szkołach w Olkuszu. Poruszył również temat znaczenia Firm Rodzinnych w rozwoju miasta.  Pani Barbara Nowakowska-Mossór, Wiceprezes Stowarzyszenia LGD „Nad Białą Przemszą” mówiła o roli LGD jako aktywnego partnera na rzecz rozwoju obszaru powiatu olkuskiego. Seminarium zakończyła prezentacja Pana Mariana Kulig z PM Doradztwo Gospodarcze, który poruszył temat wpływu skutecznej sukcesji na kształtowanie wizerunku Firmy Rodzinnej.

Seminarium zakończyło się lanchem, po którym odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawiciele Firm Rodzinnych, ekspertów i prelegentów.

W seminarium wzięło udział 10 Firm Rodzinnych: Uni Dach Kozub Zbigniew Kozub Elżbieta S. J., ZRB Paciej, TES Technika Emalia Szkło, TECH-SYSTEM, Odlewnia ZUB, FH EWA Ewa Dela, Intermag Sp. z o.o., Wiso Group Sp. z o.o, Społem, Przegląd Olkuski.


Jeśli jesteś przedsiębiorcą rodzinnym, chcesz skorzystać z doradztwa ale i wpływać na kształtowanie lokalnej polityki wobec biznesów rodzinnych ZGŁOŚ SIĘ do projektu! Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i/lub zgłoś się do swojego Animatora Lokalnego, tj. regionalnego koordynatora w Kutnie, aby uzyskać szczegółową informację i wsparcie w zakresie przygotowana dokumentów.

Animatorzy Lokalnego Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej w Olkuszu:

GALERIA

 

 

 

 


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”.