Podsumowanie #3 seminarium dla firm rodzinnych w Kutnie

Tworzymy w Kutnie rodzinną społeczność przedsiębiorców!

Za nami kolejne Seminarium Firm Rodzinnych!

Firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako najsilniejsze ogniwa gospodarki, gwarantują rozwój, pewność działania, trwałość przez pokolenia. Powstały często z pasji i determinacji pierwszych właścicieli. To właśnie firmy rodzinne  zapewniają gospodarce zrównoważony rozwój, kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości.

3 września w kutnowskiej Cukrovni odbyło się trzecie z serii seminarium Kutno – dla Firm Rodzinnych! Tym razem licznie przybyli przedsiębiorcy rodzinni zgłębiali wiedzę  „O ryzyku prowadzenia firmy nie wprost”.

Naszą ambicją jest integrowanie i wzmacnianie firm rodzinnych. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. jako partner projektu działa w duchu wzajemnej współpracy i wspierania się firm rodzinnych. Swoje działania kierujemy do przedsiębiorców, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Aktualnie zmieniamy nieco formułę spotkań i zapraszamy do ich prowadzenia naszych Lokalnych Dostawców Usług – dziś jest to firma ASM Centrum Badań i  Analiz Rynku. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej firm chce się z nami rodzinnie spotykać – mówiła Mariola Grodnicka, Prezes Zarządu ARRK S.A.

Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie poranną kawą i spotkaniami z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych. Specjaliści ASM Centrum Badań i Analiz Rynku: Beata Tomczak-Majewska; Agnieszka Wójcik – Zachorska i Marcin Marczak odpowiedzieli w swych prezentacjach na pytanie: Jak niwelować ryzyka w obszarze niedopasowania do rynku, błędnego wizerunku czy błędnych komunikatów przez badania i analizy własnej działalności.

Uczestnicy dowiedzieli się m.in:

 • Dlaczego warto zbierać dane o swojej firmie?
 • Jak wykorzystać badania rynku?
 • Jak wykorzystywać wizerunek firmy?
 • Jak widzą ich odbiorcy?
 • Jak tworzyć i analizować scenariusze rozwoju firmy?

W drugiej części seminarium  w czasie warsztatu kompetencyjnego zaprezentowano niezwykle nowatorską formę neuromarketingu, a uczestnicy badali  na co tak naprawdę zwraca uwagę odbiorca strony www.firmyrodzinne.eu i które jej elementy są dla niego najbardziej atrakcyjne.

Dla wielu zaskoczeniem była różnorodność i praktyczność badań wykonywanych przez kutnowską firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Entuzjastycznie zareagowano na możliwość przeanalizowania wyglądu ulotki  i możność dopasowania jej do oczekiwanych rezultatów. Prowadzący pokazali, ze dopasowanie ogłoszenia w prasie czy w internecie pozwala na zmniejszenie kosztów reklamy firmy i zwiększa jej skuteczność.

W spotkaniu przebiegającym w biznesowo-rodzinnej atmosferze wzięli udział przedstawiciele: “L.C.S.” Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Ludwik Chyczewski, Rondo Brauer Sp. J., CUKROVNIA Edyta Zachorska; Markan Mariola Rozmarynowicz, Eldan Elżbieta Dankowska, Moto-Mix Kutno Krzysztof Stańdo, BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury, MULTI SERWIS Kamil Kapruziak, Bistro Ale Smacznie Adam Wasiak, Magdalena Stańdo, EARTH ENERGY Krzysztof Krukowski, TRANS-Michor Sp. z o.o. sp. komandytowa, Medest DUO Sp. z o.o., Biuro Rachunkowe Wiśniewscy, PPHU POLMAT Lidia Śliwicka, PPHU M-M Maciej Mielczarski.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania!

 • 1.10.2019 – Seminarium #4 “Rodzina w firmie. Formy rodzinnego biznesu”
 • 5.11.2019 – Seminarium #5 “Pomnażamy rodzinne bogactwo”
 • 3.12.2019 – Seminarium #6 “Dziedzictwo mądrości. Przekazywanie kompetencji z pokolenia na pokolenie”

Jeśli jesteś przedsiębiorcą rodzinnym, chcesz skorzystać z doradztwa ale i wpływać na kształtowanie lokalnej polityki wobec biznesów rodzinnych ZGŁOŚ SIĘ do projektu! Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i/lub zgłoś się do swojego Animatora Lokalnego, tj. regionalnego koordynatora w Kutnie, aby uzyskać szczegółową informację i wsparcie w zakresie przygotowana dokumentów.

Animatorzy Lokalnego Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej w Kutnie:

 • Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839
 • Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815
 • E-mail: [email protected]
GALERIA

 

 

 

 

 

 


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”