Przekazanie władzy i własności w firmach rodzinnych: wyzwania i możliwości | Webinarium IFR

Zapraszamy do udziału w webinarze, który poświęcony będzie kluczowym aspektom sukcesji w firmach rodzinnych oraz strategiom doradczym wspierającym ten proces. Temat ten jest szczególnie istotny, biorąc pod uwagę znaczenie firm rodzinnych dla polskiej gospodarki. Podczas spotkania przyjrzymy się zarówno wyzwaniom, jak i możliwościom związanym z przekazaniem władzy i własności następnym pokoleniom.

Według najnowszych danych, aż 36% polskich firm to firmy rodzinne, które generują 10% PKB i zatrudniają około 1,5 miliona pracowników. Stanowią one niezaprzeczalny filar polskiej gospodarki.

Wspólnie z Inventity Foundation, Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, podczas webinaru skoncentrujemy się na aspektach zarówno rodzinnych, jak i biznesowych, takich jak dialog międzypokoleniowy, efektywna komunikacja, zarządzanie konfliktami. Omówimy model budowania firmy rodzinnej oraz przybliżymy syndromy z jakimi się zmagają.

Webinarium pt. “Przekazanie władzy i własności w firmach rodzinnych: wyzwania i możliwości” odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku w godzinach 11:00-12:30, a poprowadzą je: Wojciech Szapiel (CEO Inventity Foundation) oraz Małgorzata Popielewska (Doradczyni strategiczna Inventity Foundation).


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Dołącz do nas, aby odkryć kluczowe strategie i narzędzia doradcze wspierające proces sukcesji w firmach rodzinnych oraz zainspirować się historiami udanych transformacji biznesowych. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, sukcesorem czy menedżerem firmy rodzinnej, ten webinar zapewni Ci wartościową wiedzę i praktyczne wskazówki dotyczące budowania trwałego dziedzictwa i kontynuacji biznesu w ramach rodziny.

Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

PROWADZĄCY

Wojciech Szapiel, CEO Inventity Foundation – łączy doświadczenie w doradztwie strategicznym z wieloletnią praktyką w inwestycjach kapitałowych. Jako CEO w Inventity Foundation kieruje rozwojem Licencjonowanej sieci Doradców GROWING PAINS STRATEGY®. Posiada 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy dla renomowanych firm w Polsce i Wlk. Brytanii, w tym 10-letnia praktyka na rynku PE/VC. Posiada dyplom z Private Equity i Venture Capital z Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Ma na koncie ponad sto inwestycji kapitałowych, w tym nagrodę za najlepszą inwestycję w Europie („Impact Investment of the Year”) przyznaną przez EBAN. Pełnił rolę eksperta merytorycznego, Komisji Europejskiej – Directoriate General for Research and Innovation z zakresu budowy modelu inwestycji UE w Fundusze Funduszy (FOF). Jest autorem i współautorem kilkunastu wdrożonych strategii zmian i rozwoju przedsiębiorstw w sektorach, tj. energetycznym, finansowym, medialnym, budowlanym, logistycznym, IT.

Wojciech jest certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY® i kontynuuje swoją misję wspierania firm rodzinnych w sprostaniu różnorodnym wyzwaniom biznesowym, w tym inwestycjach, pozyskiwaniu kapitału, transakcjach, sukcesji i profesjonalizacji działalności.

Małgorzata Popielewska, Doradczyni strategiczna Inventity Foundation – posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu i prowadzeniu wiodących firm inwestycyjnych na polskim i europejskim rynku kapitałowym. Z sukcesami współtworzyła i zarządzała towarzystwami funduszy inwestycyjnych oraz firmami zarządzającymi aktywami. Wprowadzała na polski rynek innowacyjne rozwiązania inwestycyjne, takie jak: programy emerytalne, fundusze indeksowe, fundusze korporacyjne, dedykowane fundusze obligacji, notyfikowała luksemburskie fundusze inwestycyjne SICAV, oraz wdrażała unijne dyrektywy finansowe, w tym: MiFID, CRS, IFR, UCITS, AIFMD. Opracowała i wprowadzała również praktyki rynkowe, takie jak GIPS, best execution oraz procesy zarządzania ryzykiem rynkowym i operacyjnym. Jako członek Rady Izby Zarządzających Funduszami Inwestycyjnymi i Aktywami opracowywała model wynagradzania dystrybutorów zgodny z MiFID II.

W 2021 roku objęła stanowisko członka zarządu Q Securities, gdzie odpowiada między innymi za obszary kontroli ryzyka, prawa, compliance, AML oraz wsparcie biznesu. Wcześniej pełniła funkcje CFO, COO oraz CRO w Generali Investments TFI oraz Union Investment TFI, gdzie w trakcie jej kadencji wartość aktywów netto wzrosła z 200 mln zł do 16 mld zł.

Wielostronne doświadczenie Gosi czynią ją niezwykle wartościowym partnerem dla firm rodzinnych i przedsiębiorstw dążących do osiągnięcia trwałego sukcesu i wzrostu. Gosia jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®