„Rodzinni świątecznie. Z sercem dla bliźnich” – relacja ze spotkania w Piasecznie 11 grudnia 2014

„Rodzinni świątecznie. Z sercem dla bliźnich” – pod takim hasłem 11 grudnia br. zorganizowano w Piasecznie kolejne spotkanie firm rodzinnych. 

Po raz pierwszy, oprócz przedsiębiorców i miejscowych urzędników, gośćmi spotkania byli przedstawiciele organizacji pozarządowych. Także jego charakter był nieco inny, niż dwóch poprzednich. Tematem wiodącym była bowiem pomoc osobom potrzebującym. Kwestia szczególnie istotna zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dyskutowano o tym, jak pomagać, komu i w jaki sposób docierać do potrzebujących. I wymieniano się doświadczeniami w tym zakresie.

rodzinni-swiatecznie

 

– Firma rodzinna jest organizacją o tyle niezwykłą, że jej celem jest tworzenie dóbr materialnych i jednocześnie dążenie do szczęścia ludzi, którzy są w nią zaangażowani – mówiła Beata Dobrowolska, właścicielka Agencji Reklamowej EBK i organizatorka piaseczyńskiego spotkania.

Przy wspólnym, świątecznym stole można było posłuchać o pracy Sióstr Miłosierdzia z dziećmi z Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach. Przedstawiciele Pracowni Rzeczy Różnych Fundacji Synapsis opowiadali, jak ważna jest ich praca i jak wiele znaczy dla osób z autyzmem możliwość samorealizacji. Można było też zapoznać się z działalnością Fundacji Czy Mogę Pomóc, która z godnym podziwu zaangażowaniem wspiera potrzebujące rodziny z powiatu piaseczyńskiego. Podziwiano wspólnie dzieło rąk Pań z BGŻ o/ Piaseczno, które upiekły wspaniałe pierniki, a potem zaangażowały się w ich sprzedaż po to, by pozyskać dodatkowe fundusze dla Szlachetnej Paczki.

Atmosfera świątecznej radości udzielała się wszystkim uczestnikom spotkania. W tym nastroju odbyło się losowanie nagród. Były to kosze świąteczne, ufundowane przez Agencję Reklamową EBK oraz zaproszenie na pełen relaksu weekend w Hotelu Jelenia Struga ****, które wręczyła obecna na spotkaniu Sylwia Pagacz.

Rodzinni opowiadali o swoich akcjach charytatywnych, które zaplanowali. Na przykład Kancelaria Prawna Patrimonium, która postanowiła udzielić bezpłatnie potrzebującym trzech porad prawnych. Inne pomysły krystalizowały się w trakcie spotkania, jak choćby obdarowanie przez reprezentanta firmy rodzinnej Grzegorza Rytel z Super Power podopiecznych Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach zestawem fajerwerków. Firma Zielone Pranie, słysząc o szarej codzienności dzieci, zaprosiła ich do siebie na pokaz działania pralni oraz warsztaty farbiarskie.

Dzięki Szkółce Roślin Ozdobnych w Żabieńcu, w sali konferencyjnej wyrósł prawdziwy las i każdy z uczestników dostał choinkę w prezencie. Był też kiermasz wyrobów ceramicznych, aniołków z masy solnej, biżuterii oraz innych pięknie wykonanych ozdób świątecznych i prezentów.

Popołudnie zamieniło się w wieczór, a przedsiębiorcy wciąż rozmawiali. To niezwykłe spotkanie wprowadziło wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Stało się ono też fantastyczną okazją, żeby podsumować dotychczasowe Rodzinne Spotkania Przedsiębiorców Piaseczyńskich i planować kolejne.

Poniżej galeria:

Red.: MOBILNE BIURO PRASOWE