Dnia 21 marca 2019 roku odbędzie się drugie seminarium tematyczne pt. „Skuteczna sukcesja – sztuka, czy nauka?” dla przedsiębiorców rodzinnych, organizowane w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Seminarium odbędzie się w sali konferencyjnej w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65 w Starogardzie Gdańskim.
Tematem przewodnim drugiego seminarium będzie sukcesja firm rodzinnych, a w programie przewidziano następujące zagadnienia:
- czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
- kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
- w poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
- perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
- jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
- pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?
Seminarium składa się z części szkoleniowej i panelu dyskusyjnego. Pierwsza część kończy się lunchem o godz. 14:10 Do udziału w panelu dyskusyjnym zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, a w szczególności przedstawicieli firm zainteresowanych tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta.
Aby uczestniczyć w seminarium, należy zarejestrować się poprzez portal www.firmyrodzine.eu, zakładka wydarzenia lub skontaktować się z Animatorem Lokalnym.
Spotykamy się 21 marca br. w sali konferencyjnej Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65. Godzina uzależniona jest od Państwa potrzeb i preferencji, zgodnie z załączoną agendą.
Agenda Seminarium #2 Starogardzie Gd. [PDF] | Pobierz |
Szczegółowych informacji na temat seminarium, a także projektu, zasadach przystąpienia do niego, udzielają Lokalni Animatorzy LCK:
- Magdalena Schwarz: [email protected], tel. 58 530 61 05
- Wojciech Mokwa: [email protected], tel. 58 530 60 38
„Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych” to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt z udziałem samorządów na rzecz lokalnych firm rodzinnych. Długofalowym celem projektu jest wypracowanie nowej generacji programów rozwoju lokalnego we współdziałaniu i w oparciu o potencjał lokalnych firm.
*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. “Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”