Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

Dnia 21 marca 2019 roku odbędzie się drugie seminarium tematyczne pt. „Skuteczna sukcesja – sztuka, czy nauka?” dla przedsiębiorców rodzinnych, organizowane w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Seminarium odbędzie się w sali konferencyjnej w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65 w Starogardzie Gdańskim.

Tematem przewodnim drugiego seminarium będzie sukcesja firm rodzinnych, a w programie przewidziano następujące zagadnienia:

  • czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
  • kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
  • w poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
  • perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
  • jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
  • pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Seminarium składa się z części szkoleniowej i panelu dyskusyjnego. Pierwsza część kończy się lunchem o godz. 14:10 Do udziału w panelu dyskusyjnym zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, a w szczególności przedstawicieli firm zainteresowanych tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta.

Aby uczestniczyć w seminarium, należy zarejestrować się poprzez portal www.firmyrodzine.eu, zakładka wydarzenia lub skontaktować się z Animatorem Lokalnym.

Spotykamy się 21 marca br. w sali konferencyjnej Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65. Godzina uzależniona jest od Państwa potrzeb i preferencji, zgodnie z załączoną agendą.

Agenda Seminarium #2 Starogardzie Gd. [PDF] Pobierz

Szczegółowych informacji na temat seminarium, a także projektu, zasadach przystąpienia do niego, udzielają Lokalni Animatorzy LCK:


„Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych” to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt z udziałem samorządów na rzecz lokalnych firm rodzinnych. Długofalowym celem projektu jest wypracowanie nowej generacji programów rozwoju lokalnego we współdziałaniu i w oparciu o potencjał lokalnych firm.


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. “Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”