Siła i urok historii firmy rodzinnej | Webinarium IFR-FBN #4

Drodzy Rodzinni, serdecznie zapraszamy na czwarte wspólne webinarium stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Family Business Network Poland, które odbędzie się w środę 16 września w godz. 11:00-12:30. Spotkanie poprowadzi Andrzej Barański (Prezes i główny akcjonariusz firmy rodzinnej Herbewo, członek IFR i FBN Poland) i opowie nam o sile i uroku historii firmy rodzinnej. Moderować webinarium będzie Agata Hagno (Członek Zarządu IFR).

Jak sugeruje nazwa webinarium, na przykładzie znanej krakowskiej firmy rodzinnej porozmawiamy o historii polskiego biznesu rodzinnego, o tradycjach rodzimej przedsiębiorczości, a także o kilkudziesięcioletnich metodach zarządzania i sposobach prowadzenia marketingu, które po dzis dzień są używane i dopracowywane przez Współczesnych ekspertów zarządzania.

Grupa Herbewo składa się z 3 firm: Herbewo International S.A., Herbewo S.A. oraz Herbewo City. Najstarsza z nich powstała w 1923 roku z połączenia firm 3 właścicieli: Rudolfa Herliczki, Władysława Bełdowskiego i Stanisława Wołoszyńskiego. Od ich nazwisk też powstała nazwa firmy.

Jak twierdzi Pan Andrzej:

Historia naszej firmy jest niezwykła. Można by napisać na jej kanwie kilka scenariuszy filmowych. Zawsze firma była ważniejsza od ludzi z rodziny. Przed wojną gigant papierowy i papierosowy absolutny innowator, obecnie zarządzamy skromnie 9 butikowymi biurowcami. Co pewien czas dowiaduję się o epokowym odkryciu z zarządzania, a to wszystko już było kilkadziesiąt lat temu. Wiele z współczesnych działań marketingowych stosowanych od niedawna było świetnie znanych wiek temu. Życie rodziny, niepozbawione tragedii, było też na wysokim poziomie z wartościami ostatnio uznanymi za nowoczesne. Chciałbym podzielić się dobrymi radami sprzed wielu lat ciągle nowatorskimi, ale też podać straszne konsekwencje złych wyborów – kontynuuje nasz prelegent.

Rozmowa zapowiada się bardzo interesująco.

Oczywiście będzie czas na dyskusję i sesję pytań. Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]