Spotkanie firm rodzinnych w łomżyńskim ratuszu

Kilkudziesięciu łomżyńskich przedsiębiorców odwiedziło wraz z rodzinami spotkanie firm rodzinnych w Łomży oraganizowane przez IFR. Na wykładzie na temat roli firm rodzinnych w Polsce, Europie i świecie, który poprowadził przedstawiciel słynnej warszawskiej firmy A. Blikle, można było posłuchać o korzeniach tego potentata branży cukierniczej i kawiarnianej.

– Ojciec mojego pradziadka, kalwin Fryderyk Blikle przybył z kantonu Graubinden w Szwajcarii i osiedlił się w Chełmie Lubelskim, gdzie na początku XIX wieku założył fabrykę ram złoconych… Zmarł młodo, po czterdziestce, osierocając pradziadka Antoniego K. Blikle. Wdowa wysłała syna na kilka lat nauki u cukiernika Kacpra Semadeni do Łomży. W 1869 r. Antoni Blikle założył firmę rodzinną, która trwa nieprzerwanie od pięciu pokoleń, czyli od 145 lat .– opowiadał matematyk prof. Andrzej Blikle, prezes IFR.

lomaza-24list2014

Jednak to nie ciekawe opowieści A.Blikle były głownym tematem spotkania. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta Łomża i Łomżyńską Izbą Przemysłowo-Handlową, a naszym zamierzeniem było rozpoczęcie tworzenia środowiska firm rodzinnych na ziemi łomżyńskiej, poprzez zapoznanie się poszczególnych firm, przedstawienia celów i założeń IFR, jak również prezentacja organom samorządowym naszej pozycji i oczekiwań.

Wiecej nt. spotkania w poniższych odnośnikach: lomzynskie24.pl 4lomza.pl