Sukcesja w firmie rodzinnej – wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja? | Webinarium IFR

Zbudowanie wielopokoleniowych firm rodzinnych jest celem polskich przedsiębiorstw powstałych w ostatnich 30 latach i rozwijających się pomimo wpływu pandemii na gospodarkę. Właściciele polskich biznesów rodzinnych często zastanawiają się Czy? Jak? Kiedy? wdrożyć młode pokolenie do pracy w firmie rodzinnej? Sukcesorzy zadają sobie te same pytania, ale z innej perspektywy. Kiedy już właściciele i ich następcy są świadomi istniejącego wyzwania jakim jest proces sukcesji, warto, aby zadali sobie pytanie wspólne: wojna czy inspiracja?

Zagadnienia, które podejmowane są w ramach tego pytania dotykają obszarów psychologii sukcesji i kwestii prawnych sukcesji. Wiedza o nich może być podstawą do wsparcia firm rodzinnych w przeprowadzeniu skutecznego procesu sukcesji. Wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych zapraszamy na webinarium pt. “Sukcesja w firmie rodzinnej – wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja?“, które odbędzie się w środę 28 kwietnia 2021 roku w godz. 11:00-12:30 Wydarzenie poprowadzą: Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta i trener ludzi biznesu oraz Piotr Grabowski – radca prawny, wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Moderować webinarium będzie Krzysztof Ogorzałek – członek zarządu IFR, sukcesor w firmie rodzinnej JMK Computerate.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

AGENDA WEBINARIUM
  1. Sukcesja wg. psychologii biznesu (Izabela Kielczyk)
  • Wprowadzenie
    • Dlaczego sukcesja na polskim rynku zwykle kończy się niepowodzeniem?
    • Czym jest sukcesja dla Polaków a czym mogłaby być?
  • Od czego zależy sukces sukcesji?
    • Analiza problemu wielopokoleniowości w firmie:
      • Porozumienie i wzajemne zrozumienie potrzeb i oczekiwań pokoleń
      • Sztuka komunikacji pomiędzy pokoleniami w firmie
    • Historia z życia wzięta – analiza przypadku – ocena psychologiczna sytuacji i możliwe rozwiązania z puntu widzenia:
      • Rodziców
      • Sukcesorów
  1. Sukcesja w regulacjach prawnych (r.pr. Piotr Grabowski)
  • Narzędzia prawne do realizacji formalnego zaangażowania członków rodziny
  • Kapitał w majątku rodziny a tożsamość biznesowa sukcesora jako element dywersyfikacji działalności firmy
  • Małoletni w strukturze firmy – jak zabezpieczyć firmę przed wejściem osób niepożądanych?
  • Zabezpieczenie prawne przed ryzykami konfliktów w procesie sukcesji.
  • Co gdy nie ma sukcesora?
  1. Zakończenie (Izabela Kielczyk)
  • Podsumowanie:
    • Nowoczesność a tradycja – zderzenie odmiennych wartości – wojna czy inspiracja?
  • O czym jeszcze trzeba pomyśleć w procesie sukcesji? – psychologia i prawo. Temida i Psyche.
    • Proces odpowiedniego przygotowania sukcesji
    • Komunikacja wewnętrzna związana z sukcesją zarządu z pracownikami
    • Komunikacja zewnętrzna firmy związana z sukcesją z kontrahentami i klientami

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Piotr Grabowski – radca prawny, wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie prawnym w zakresie korporacyjnym oraz transakcyjnym. Specjalizuje się w kwestiach prawnych związanych z ofertami publicznymi, wprowadzaniem spółek do obrotu na rynku regulowanym oraz ofertami niepublicznymi instrumentów finansowych, w tym w szczególności obligacji korporacyjnych. Reprezentuje klientów przed KNF, GPW, KDPW, UOKIK oraz przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Doradza klientom w zakresie projektów prawnopodatkowych z wykorzystaniem struktur opartych o Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Specjalizuje się również w doradztwie w zakresie M&A, wykupów lewarowanych oraz bieżącym doradztwie korporacyjnym. Prowadzi w kancelarii obszar doradztwa dla prywatnych klientów, w tym w zakresie procesów sukcesyjnych, strukturyzacji właścicielskiej, spadkobrania i dziedziczenia. Wykładowca na licznych szkoleniach i seminariach m.in. z zakresu prawnych aspektów funkcjonowania rynku kapitałowego. Zatrudniony był w Kancelarii Prawnej Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak Doradcy Prawni, w Komisji Nadzoru Finansowego – Departamencie Postępowań – jako Zastępca Dyrektora Departamentu, Copernicus Securities S.A. – jako Radca Prawny / Członek Zarządu, Copernicus Capital TFI – jako Prezes Zarządu. Jeden z założycieli Querton Capital Partners Sp. z o.o. Sfinalizował od strony prawnej i regulacyjnej przejęcie Copernicus TFI od funduszu PE. W swojej pracy wykazuje się ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także spokojem i kreatywnością, co skutkuje wyważonym i skutecznym podejściem do klienta oraz jego celów biznesowych.

Izabela Kielczyk – jest terapeutą ludzi biznesu. Psychologiem z zamiłowania i z wykształcenia specjalizującym się w psychologii biznesu. W pracy łączy wiedzę psychologiczną z doświadczeniem w pracy w biznesie. Jako współwłaściciel pełni funkcję dyrektora generalnego w rodzinnej firmie Bellako Sp. z o.o. od ponad 30 lat produkującej oryginalne mieszanki przypraw dla polskiego przemysłu spożywczego i gastronomii. Jest także współtwórcą powstałej ponad 10 lat temu placówki psychoterapii Pracownia Psychorozwoju Kielczyk, która zatrudnia obecnie 15 specjalistów, a którą prowadzi razem z mężem. Doskonale zna wyzwania i trudne zagadnienia biznesowe stojące przed osobami prowadzącymi przedsiębiorstwa. Ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu, a na koncie zarówno sukcesy, jak i porażki, dlatego też rozumie, z czym borykają się menadżerowie. Obszary i zagadnienia, którymi się interesuje to – relacje międzyludzkie w biznesie, trudny klient, zarządzanie zespołem, motywacja; a obecnie także problemy psychologiczne w przedsiębiorstwach wynikające z pandemii. Jej celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania Klientów i drogi do osiągnięcia ich celu – osobistego i zawodowego. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, stworzyła autorską terapię dla ludzi biznesu, podczas której oferuje unikatową możliwość psychologicznej analizy potrzeb biznesowych i poszukiwania własnych rozwiązań w oparciu o indywidualną osobowość menadżerską. Przygotowuje i prowadzi mentoring dla ludzi biznesu oraz autorskie sesje terapii dla wyższej kadry menedżerskiej. Opracowuje i prowadzi także wykłady i webinaria z tematyki psychologii biznesu na indywidualne zlecenia firm, instytucji, organizacji biznesowych, uczelni. Występuje jako ekspert podczas konferencji biznesowych i menadżerskich. Z racji unikatowej wiedzy i doświadczenia występuje w roli eksperta i komentatora w wydawnictwach branżowych, opiniotwórczych czy informacyjnych. Publikacje z jej udziałem ukazywały się m.in. w Newsweeku, Polityce, Rzeczpospolitej czy Gazecie Wyborczej. Udziela także wywiadów telewizjom: TVN, Polsat, TP oraz rozgłośniom Polskiego Radia, Tok FM i Radio Dla Ciebie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej naszej ekspertki pod adresem: www.izabelakielczyk.pl