Jak przygotować się do kontroli w związku z otrzymaniem dofinansowania z Tarczy Finansowej PFR | Webinarium IFR

W dniu 31 lipca zakończył się termin składania wniosków o udzielenie subwencji finansowej w ramach programu rządowego “Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm”. Stosownie do informacji opublikowanej przez PFR, krąg beneficjentów Tarczy Finansowej dla MŚP przekroczył liczbę 346 tys. firm.

Z zapowiedzi Prezesa Zarządu PFR wynika, że ok. 15-20% przedsiębiorstw, które otrzymały subwencję z Tarczy Finansowej PFR, zostanie poddanych następczej weryfikacji przez PFR – oznacza to, że kontrola przeprowadzona przez PFR może objąć nawet kilkadziesiąt tysięcy firm. Zakres potencjalnej kontroli może dotyczyć bardzo wielu obszarów, w tym w szczególności: prawidłowości uzyskania samego dofinansowania (sprawdzenia, czy przedsiębiorca rzeczywiście spełnił przesłanki uprawniające go do otrzymania dofinansowania), prawidłowości korzystania z dofinansowania (właściwego wydatkowania otrzymanego dofinansowania), jak również prawidłowości rozliczenia otrzymanej subwencji finansowej.

Zapraszamy na webinarium IFR organizowane wspólnie z naszym Partnerem Strategicznym – Kancelarią Ożóg Tomczykowski, które odbędzie się w czwartek 13 sierpnia o godz. 11:00-12:30. Poprowadzi je dla Państwa Łukasz Warszawski – Radca Prawny, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Zaś moderować będzie Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR).

Podczas webinarium skupimy się na następujących zagadnieniach:

  • Jakie zagadnienia i jakiego rodzaju podmioty mogą być w najbliższym czasie objęte kontrolą PFR?
  • W jaki sposób przygotować się do kontroli w związku z otrzymaniem dofinansowania?
  • Z jakimi konsekwencjami musi się liczyć przedsiębiorca, jeżeli wynik kontroli będzie negatywny?

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do zabaczenia!

PROWADZĄCY

Łukasz Warszawski – Senior Associate w zespole Korporacyjnym w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Radca Prawny z 8-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym i prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa kontraktowego oraz zagadnień korporacyjnych. Zajmuje się obsługą prawną transakcji fuzji i przejęć oraz doradztwem na rzecz dużych podmiotów krajowych i zagranicznych, zarówno w ramach bieżącej obsługi prawnej, jak i przy wdrażaniu innowacyjnych projektów oraz ich restrukturyzacji. Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu oraz negocjowaniu złożonych, liczonych w setkach milionów złotych umów handlowych dla Klientów z różnych branż, w tym m.in. z sektora IT, z branży motoryzacyjnej, budowlanej, spedycyjnej, logistycznej oraz dla producentów przemysłowych. Z sukcesami reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych, w tym w szczególności w sporach gospodarczych i korporacyjnych jak również w postępowaniach przed organami administracji publicznymi oraz sądami administracyjnymi. Doradza również Klientom w zakresie prawa celnego i podatkowego, a także wspiera ich w uzyskaniu urzędowych interpretacji prawa podatkowego w zakresie podatku VAT i CIT. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa gospodarczego i korporacyjnego. Więcej o ekspercie…