Po raz 13. przedsiębiorcy rodzinni spotkali się podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY, tym razem z uwagi na okoliczności w formule ONLINE. Tegoroczne obrady odbyły się pod hasłem przewodnim „CZAS PRZEMIAN”, a tematy debat, paneli dyskusyjnych i warsztatów były podyktowane sytuacją, w której znajdujemy się od marca 2020 roku.
Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, jak co roku, stało się platformą do wymiany wiedzy, inspiracji i pomysłów pomiędzy przedsiębiorcami, ekspertami i samorządowcami z całego kraju. Główne dyskusje 13. U-RODZIN były poświęcone prowadzeniu biznesu w czasach pandemii i kryzysowi gospodarczemu, transformacji cyfrowej, kondycji firm w obecnych trudnych warunkach oraz planowaniu działalności w nadchodzącej „nowej rzeczywistości”. Nagrania z całego wydarzenia dostępne są do obejrzenia na platformie internetowej: www.u-rodziny.online
WYKUP DOSTĘP DO NAGRAŃ |
Tegoroczna edycja największej konferencji biznesowej firm rodzinnych w Polsce zgromadziła wirtualnie ponad 500 uczestników i blisko 70 prelegentów. W organizację 13. U-RODZIN zaangażowało się ponad 50 partnerów i patronów, a program merytoryczny zawierał 12 debat i paneli dyskusyjnych, 9 warsztatów i networking. Współgospodarzami wydarzenia były samorządy województw Mazowieckiego i Małopolskiego, a patronami honorowymi – Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Podczas debaty podsumowującej wydarzenie pt. „Co po kryzysie? Jak uleczyć gospodarkę, biznes, miasta i rodziny?” wystąpił Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W trakcie 13. U-RODZIN odbyła się również premiera raportu Open Eyes Economy Summit pt. „Co dalej w biznesie? Jak pandemia zmieniła zarządzanie firmami i ludźmi”, opracowanego przez grupę ekspertów na czele z prof. Jerzym Hausnerem.
Konkluzje obrad U-RODZIN 2020 zawarto w 10 głównych tezach: firmy rodzinne są mniej podatne na skutki recesji; ekspansja zagraniczna determinuje rozwój i sukces gospodarczy; nawet najbardziej zaawansowane badania i analizy rynkowe nie są w stanie przewidzieć wszystkich możliwych kryzysów; niematerialne wartości mają coraz większe znaczenie przy wybieraniu źródła pozyskania kapitału; strategia, bezpieczeństwo i kadry są podstawą skutecznej transformacji cyfrowej; kryzys to czas na redefinicję modelu biznesowego i stylu zarządzania; trwałość i rozwój rodzimych firm warunkuje sukces gospodarczy kraju; prosty i przejrzysty system prawno-podatkowy jest kluczem do rozwoju przedsiębiorczości; niezbędna jest synergia działań samorządów i firm rodzinnych; to od nas zależy, czy pandemię zapamiętamy jako kryzys, czy jako szansę na zmianę i dalszy rozwój.
Wśród prelegentów 13. U-RODZIN znaleźli się m.in.: prof. Andrzej Blikle, prof. Jerzy Hausner, dr Henryka Bochniarz (Konfederacja Lewiatan), Krzysztof Domarecki (Selena FM), Grzegorz Putka (Piekarnie Cukiernie Putka), Piotr Voelkel (Grupa Kapitałowa VOX), Przemysław Mitraszewski (LPP), Adam Rozwadowski (Enel-Med), Jerzy Pietrucha (Grupa Pietrucha) oraz Jacek Ptaszek (JMP Flowers).
Na zakończenie konferencji, zachowując tradycje IFR, zapowiedziano następną – już 14. edycję U-RODZIN, która odbędzie się w Toruniu na jesieni 2021 roku, tym razem w formule hybrydowej umożliwiającej udział zarówno na żywo, jak i zdalnie poprzez platformę internetową. Więcej szczegółów nt. przyszłorocznej konferencji już niebawem na stronie: www.u-rodziny.pl
Łączymy, by budować! Łączymy, by przetrwać!
U-RODZINY 2020 – Podsumowanie [ZIP] | Pobierz |
U-RODZINY 2020 – Informacja pracowa [PDF] | Pobierz |
GALERIA ZDJĘĆ |