Opodatkowanie CITem spółek komandytowych – założenia ustawy, konsekwencje dla firm rodzinnych | Webinarium IFR

Na początku września Ministerstwo Finansów przedstawiło pomysł dotyczący zmian w podatkach dochodowych, które miałyby wejść w życie od początku 2021 roku. Jedną z bardziej kontrowersyjnych zmian jest to, iż planuje się objąć spółki komandytowe oraz niektóre spółki jawne opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób prawnych. W planach jest opodatkowanie wszystkich spółek komandytowych, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności czy statusu wspólników.

Zapraszamy na webinarium IFR organizowane wspólnie z firmą konsultingową Grupa ECDP, które odbędzie się we wtorek 6 października o godz. 11:00-12:30, poprowadzi je Radosław Żuk – Doradca Podatkowy, Partner w ECDP Tax. Moderować je będzie Agata Hagno (członek zarządu IFR).


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinarium opowiemy o zmianach oraz konsekwencjach, który wymusiłaby wprowadzona ustawa. Szczególnie może ucierpieć branża deweloperska oraz wiele firm rodzinnych. To właśnie te drugie poodchodziły z modelu prowadzenia jednoosobowych działalności osobowych i potworzyły spółki komandytowe. Podczas webinarium podpowiemy jak poradzić sobie ze zmianami, które być może zostaną wprowadzone już za kilka miesięcy. Program webinarium:

  1. Objęcie spółek komandytowych podatkiem dochodowym jako nowy/stary pomysł Ministerstwa Finansów na uszczelnienie systemu podatków.
  2. Podwyższenie limitu przychodów spółki z 1,2 mln euro do 2 mln uprawniającego do niższej, 9% stawki podatku CIT.
  3. Założenia projektu dotyczące opodatkowania komplementariuszy.
  4. Zwolnienie z podatku komandytariuszy – kiedy, do jakiej kwoty?
  5. W kogo uderzy wprowadzenie ustawy, konsekwencje dla firm rodzinnych.

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Radosław Żuk – Partner w ECDP TAX Żuk Komorniczak i Wspólnicy Sp. k., Doradca Podatkowy, autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec. Specjalista w zakresie opodatkowania firm oraz instytucji finansowych. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie funkcjonowania systemu podatkowego obowiązującego na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Posiada doświadczenie w optymalizacji prawno-podatkowej odpowiedzialności członków zarządów, rad nadzorczych, wspólników spółek osobowych, doradzał przy zawieraniu umów przez największe polskie przedsiębiorstwa oraz zagraniczne koncerny. Autor licznych artykułów z zakresu przepisów prawa i podatków. Przeprowadził ponad 1000 szkoleń z zakresu prawa korporacyjnego, podatku VAT, podatku od nieruchomości, PCC, podatków dochodowych oraz procedury podatkowej – dla służb finansowo-księgowych, departamentów podatkowych, pracowników technicznych, działów zakupów, sprzedaży, marketingu. Szkolił i doradzał na rzecz takich firm jak BNP Paribas, BMW Financial Services, mBank SA, Telewizji POLSAT SA, KGHM Polska Miedź SA, Mostostal Warszawa SA, Bayer Polska Sp. zoo, MARVIPOL SA, MAN Accounting Center. Więcej na: ecdpgroup.com