Webinarium: Co daje Tarcza Antykryzysowa? Instrukcje dla przedsiębiorców

Od połowy marca rząd pracował nad przygotowaniem rozwiązań dla biznesu, które zmniejszą negatywny wpływ epidemii koronawirusa na polską gospodarkę. Przedsiębiorcy wiązali z Tarczą Antykryzysową duże nadzieje. Organizacje zrzeszające przedsiębiorców prowadziły szeroko zakrojoną akcję informacyjną, powstały konkretne propozycje ustaw, które miałyby pomóc przedsiębiorcom. Ustawa w ostatecznym kształcie, uchwalona w środę, rozwiązuje tylko część problemów. Krótką analizę prawno-podatkową z omówieniem i wyjaśnieniem co tak naprawdę oznaczają one dla właścicieli przedsiębiorstw przygotował partner strategiczny IFR – Kancelaria Ożóg Tomczykowski.

Główne założenia pakietu osłonowego podczas bezpłatnego webinarium przedstawią eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski – Bartłomiej Biały (doradca podatkowy, szef działu podatków transakcyjnych) oraz Michał Mieszkiełło (radca prawny, szef praktyki korporacyjnej. Webinarium poprowadzi Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

Serdecznie zapraszamy!

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
3 kwietnia 2020 r. godz. 12:00

PROWADZĄCY

Michał Mieszkiełło – Lider Praktyki Doradztwa Korporacyjnego w Kancelarii Ożóg Tomczykowski; Jestem radcą prawnym z 11-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prawie cywilnym, prawie spółek oraz rynkach kapitałowych. Doradzam zarówno podmiotom polskim, jak i międzynarodowym, w zagadnieniach korporacyjnych oraz w procesach transakcyjnych. W szczególności są to procesy: kapitałowe i relacje właścicielskie, inwestycyjne i restrukturyzacyjne, a także planowania podatkowego, włączając w to inkorporację i zarządzanie międzynarodowymi strukturami holdingowymi. Ponadto prowadzę i nadzoruję wiele projektów due diligence. Zajmuję się przy tym negocjacjami i przygotowaniem dokumentacji transakcyjnych. Posiadam doświadczenie w obsłudze spółek notowanych na rynkach regulowanych, a także doradzam ich akcjonariuszom w zakresie obowiązków informacyjnych i komunikacji z rynkiem. Uczestniczę w procesach emisji akcji oraz dopuszczenia ich do obrotu. Poza codziennym wsparciem Klientów, chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych spotkań i konferencji w zakresie doradztwa korporacyjnego.

Bartłomiej Biały – Lider Praktyki Podatków Transakcyjnych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski; Jestem Radcą Prawnym z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze doradztwa podatkowego. Specjalizuję się w zakresie podatkowego doradztwa transakcyjnego, projektach reorganizacyjnych, międzynarodowym prawie podatkowym oraz doradztwie podatkowym na rzecz inwestorów prywatnych (HNWI). Reprezentuję interesy klientów w ramach prac nad podatkowymi aspektami dokumentacji transakcyjnej oraz w toku negocjacji handlowych i biznesowych. Doradzam także w bieżących sprawach podatkowych z zakresu podatków dochodowych, kapitałowych i międzynarodowego prawa podatkowego. Reprezentuję klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz cywilnego zdobyłem prowadząc szereg projektów podatkowych M&A i z sukcesem zakończonych reorganizacji korporacyjnych doradzając podmiotom krajowym, międzynarodowym funduszom inwestycyjnym oraz inwestorom branżowym. Jestem finalistą rankingu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2018” organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną.


Kancelaria Ożóg Tomczykowski od wielu lat świadczy usługi kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego. Prawnicy i doradcy podatkowi Kancelarii zajmują czołowe miejsca w krajowych i międzynarodowych rankingach branżowych, a z usług Kancelarii korzystają przedsiębiorcy z całej Polski i klienci zagraniczni. Zespół kilkudziesięciu ekspertów z Kancelarii wspiera klientów w takich obszarach jak: CIT, PIT, VAT, podatek akcyzowy, ceny transferowe, postępowania podatkowe i sądowo-administracyjne, compliance, prawo handlowe, fuzje i przejęcia oraz sukcesja w biznesie.