Webinarium LCK #23 | Firmy rodzinne – cyfrowa gotowość w obliczu koronawirusa

Badania prowadzone przed wybuchem pandemii koronawirusa pokazywały niepokojące zjawisko – tylko kilkanaście procent polskich firm deklarowało gotowość do przejścia w tryb pracy zdalnej. Przez ostatnie tygodnie sprawdzaliśmy tę gotowość w praktyce i dziś możemy już powiedzieć dużo więcej o tym, co było najtrudniejsze, a co udało się wdrożyć nie zmniejszając wydajności pracy. Warto jednak przyjrzeć się temu, co było największym wyzwaniem i co można zrobić lepiej oraz jakich niebezpieczeństw można się ustrzec, zwłaszcza, że czasy sprzed kryzysu nie wrócą, a przed nami wiele lat gospodarczych wyzwań. Podczas webinarium pokażemy zarówno te obszary, w których udało się firmom rodzinnym, jak i te, w których potrzebna jest poprawa. Wyścig trwa!


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Zapraszamy na kolejne 23. webinarium LCK, które poprowadzi Jakub Kompa (doradca strategiczny, Family IT) wspólnie z ekspertami firmy rodzinnej Family IT. Webinarium organizowane jest w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Moderować je będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

  • Temat: Firmy rodzinne – cyfrowa gotowość w obliczu koronawirusa
  • Termin: 7 maja 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Przed webinarium będziemy wdzięczni za wypełnienie poniższej ankiety, której wyniki pomogą lepiej dopasować zakres tematyczny do Państwa potrzeb.

WYPEŁNJ ANKIETĘ

PROWADZĄCY

Jakub Kompa – Doradca strategiczny Family IT, prezes Stowarzyszenia Lepszy Służewiec. Od lat związany ze wspieraniem polskich firm w dziedzinie rozwoju. Były kierownik think-tanku „Poland, Go Global!” wspierającego polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Zaangażowany w projekty związane ze społeczną odpowiedzialność biznesu. Uważa, że „firmy rodzinne są fundamentem gospodarki i powinny być bardziej wspierane przez państwo”.

O FAMILY IT

Pomysł na własną działalność wziął się z wieloletnich obserwacji rynku IT w małych firmach rodzinnych i smutnej konstatacji, że chociaż wpływ systemów na funkcjonowanie tych firm jest równie duży co w przypadku największych korporacji, to jednak usługi IT są często świadczone na poziomie pozostawiającym wiele do życzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się rozprawić z mitem złego, kosztownego, niezrozumiałego i awaryjnego systemu i stworzyć markę FamilyIT, której zadaniem będzie dostarczać usługi na poziomie oczekiwanym przez największe światowe firmy ale dopasowanym do polskich firm rodzinnych w przystępnej cenie, zawsze z myślą o kliencie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.


#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”