Wspólnie budujemy środowisko Firm Rodzinnych w Piasecznie

Dobiega końca rok 2019, zanim jednak zaczniemy przerwę świąteczną – serdecznie zapraszamy firmy rodzinne z Piaseczna i okolic na lokalne spotkanie pt. “Wspólnie budujemy środowisko firm rodzinnych w Piasecznie” organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno – Daniela Putkiewicza. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2019 roku w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55).

W latach 2014-2015 odbyło się 7 spotkań z firmami rodzinnymi w powiecie piaseczyńskim. Przedsięwzięcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli lokalnych firm rodzinnych. Frekwencja była na poziomie 70 osób na każdym spotkaniu, a udział w nich wzięli nie tylko właściciele firm rodzinnych, ale również przedstawiciele lokalnych instytucji państwowych takich jak:

  • Urząd Miasta i Gminy Piaseczno,
  • Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego,
  • Urząd Skarbowy,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • Powiatowy Urząd Pracy.

Pracownicy wspomnianych instytucji podzielili się cennymi informacjami i wiedzą z przedsiębiorcami prowadzącymi działalności gospodarcze na terenie naszego powiatu.

Wydarzenie zaplanowane na 12 grudnia ma na celu powrót do dobrej tradycji spotkań sprzed 4 lat. Obserwując potrzeby firm rodzinnych wieloletni lokalny lider IFR, a obecnie także członek zarządu – Beata Dobrowolska (prowadząca od 2001 roku firmę rodzinną EBK Reklama na terenie powiatu piaseczyńskiego) ma na celu odbudować środowisko firm rodzinnych w powiecie oraz wspomóc rozwój lokalnego biznesu.

Proponujemy wartościowe i merytoryczne spotkania na których każdy uczestnik otrzyma wsparcie, a forma i cykliczność spotkań pozwoli również zintegrować środowisko firm rodzinnych w naszym powiecie. Ufamy, że spotkania organizowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z instytucjami państwowymi powiatu i kraju przyczynią się do podniesienia świadomości przedsiębiorczości rodzinnej oraz profesjonalizacji biznesu mieszkańców Piaseczna i okolic.

Na uczestników najbliższego spotkania czeka również mała niespodzianka na koniec. Do zobaczenia już w najbliższy czwartek!

AGENDA
16:45-17:00 Przybycie i rejestracja uczestników
17:00-17:05 Powitanie uczestników Beata Dobrowolska – członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
17:05-17:30 Firmy rodzinne “Budujemy naszą przyszłość” – oferta IFR. Misje i cele Stowarzyszenia
17:30-18:00 POZNAJMY SIĘ – Przedstawienie wszystkich uczestników spotkania
18:00-18:20 Projekt Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych Mariola Grodnicka – koordynator projektu LCK, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego

Łukasz Dąbrówka – ekspert kluczowy projektu LCK, Związek Miast Polskich

18:20-18:30 Najważniejsze informacje dla przedsiębiorców Danuta Świetlik – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie
18:30-19:00 SUKCESJA. Zielona Księga – Fundacja Rodzinna Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
19:00-19:10 Podsumowanie spotkania, przedstawienie planów budowania środowiska firm rodzinnych w Piasecznie na rok 2020 [ANKIETA] Beata Dobrowolska – członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
19:15-19:45 NIESPODZIANKA
19:45 Zakończenie spotkania. Networking w kuluarach
Agenda spotkania w wersji do pobrania [PDF] Pobierz