Wystąpienie przedstawicieli Firm Rodzinnych w Klubie Asbiro Bydgoszcz

asbiro-bydgoszcz-1wrz2014-01

W pierwszy dzień września członkowie klubu Asbiro Bydgoszcz[1] zaprosili przedsiębiorców na VII edycję Przedsiębiorczego Poniedziałku (przyp.red: kolejne spotkanie już 21.10.2014). Tematem przewodnim spotkania były Firmy Rodzinne. O plusach i minusach rodzinnych biznesów opowiadali zaproszeni prelegenci:

  1. Joanna Zaremba–Wanczura(Akademia Fryzjerska Zaremba)
  2. Anna Kałka– Grycza (GreKa sp. z o.o.)
  3. Sebastian Stich(Euroterm Techniki Klejenia sp. z o.o., sp.k.; Dream of Bydgoszcz)

Pierwsza prelegentka opowiedziała o historii swojego przedsiębiorstwa. Początkowo interes prowadziła Mama, z czasem smykałką do fryzjerstwa zaraziła obie córki. Czas wolny, który spędzały razem, starały się nie mówić o pracy, czyli o finansach, bo o włosach i fryzurach mogłyby rozmawiać bez przerwy – to ich pasja. Joanna po wygraniu wielu międzynarodowych konkursów prowadzi Akademię Fryzjerstwa. W swojej pracy dba o dobre relacje nie tylko te w rodzinie, która od tamtego czasu ciągle się rozrasta, również w ich rodzinnym biznesie. Ważne relacje nawiązuje również z pracownikami, z którymi udaje się pracować przez lata. Nigdy nie zamieniłaby swojego życia na inne.

asbiro-bydgoszcz-1wrz2014-02

Drugą osobą przedstawiającą firmę była Anna. Pokazała jak powstawała firma, od hurtowni poprzez znaczącego producenta w regionie systemów wentylacyjno – klimatyzacyjnych. Początkowo sami Rodzice, dzisiaj już z córką Anną i mężem Maciejem, pracują nad procesem stopniowej sukcesji. Wszystko dzięki wsparciu Inicjatywy Firm Rodzinnych i prowadzonych przez nich programów (np. Firmy Rodzinne 2, mentoring w Fundacji Firm Rodzinnych). Prelegentka uświadomiła niejednemu uczestnikowi, że to właśnie jego/jej firma jest firmą rodzinną i że to w dzisiejszych czasach dumny przymiotnik. Na planowanym 21.10.2014r. regionalnym spotkaniu Firm Rodzinnych, na które są wszyscy rodzinni serdecznie zaproszeni, na pewno będzie można znacznie więcej podyskutować  o Firmach Rodzinnych – zapraszamy!

asbiro-bydgoszcz-1wrz2014-03

Na sam deser, a w zasadzie jedną z najciekawszych dla słuchaczy prezentację, miał Sebastian. Młody i prężny przedsiębiorca próbował sprzedać skuteczną receptę na udany biznes. W Jego przypadku sukcesja ma trochę inny wymiar. Z pożyczki taty utworzył prężnie działający biznes, który zwrócił w krótkim czasie pożyczkę i jednocześnie zabezpieczył dalszą przyszłość  Jego i Fundatora. Firma Rodzinna dla prelegenta to nie tylko najbliżsi członkowie rodziny, to mogą być również wielu letni przyjaciele, z którymi można budować mocne i stabilne przedsięwzięcia.

asbiro-bydgoszcz-1wrz2014-04

Na koniec spotkania, kilkunastu uczestników miało możliwość porozmawiać przy filiżance dobrej kawy, bądź ci niezmotoryzowani, przy kuflu orzeźwiającego piwa. Wymiana doświadczeń, poglądów, próba sprzedania nowych idei, poskutkowała dobrą energią i potrzebą dalszych działań i spotkań.

UWAGA! Najbliższe planowane to kolejna edycja Przedsiębiorczego Poniedziałku w Klubie Asbiro, ale również na Loży Przedsiębiorców Firm Rodzinnych 21.10.2014r. Szczegóły niebawem.

asbiro-bydgoszcz-1wrz2014-05

Serdeczne podziękowania Ani Żmudzie za zaproszenie i dla wszystkich uczestników Klubu Asbiro za pozytywne emocje.

Anna Kałka – Grycza

[1] Klub Asbiro – członkowie bydgoskiego odziału organizują co miesiąc Przedsiębiorcze Poniedziałki, mając na celu kształtowanie postaw przedsiębiorczych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w obrębie biznesu.https://www.facebook.com/AsbiroBydgoszcz