Znamy zdobywcę tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018

Poznaliśmy zdobywcę tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018. Wyniki 14. edycji Konkursu ogłoszono 28 marca podczas uroczystej Gali Finałowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nagrodę główną – tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2018” oraz 40 tys. złotych zdobyła spółka PLANTALUX – firma rodzinna z Lubelszczyzny zajmująca się zaawansowaną technologią wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych. Konkurs realizowano pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Kontynuując wieloletnią tradycję Kapituła Konkursu, wybrała najbardziej wyróżniające się mikrofirmy minionego roku. Zgłoszenia do Konkursu zbierano w listopadzie i grudniu 2018 roku, w tym czasie do udziału zgłosiło się 241 przedsiębiorców z całego kraju. Wybór zwycięzców nie był łatwy, gdyż zgłosiły się naprawdę wyjątkowe firmy reprezentujące różne branże. Wspólnym mianownikiem wszystkich zgłoszonych była liczba zatrudnionych pracowników (max. 10 osób) oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro.

Foto: PLANTALUX, Zwycięzcy 14. Edycji Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

“O mocy Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku świadczą po pierwsze, firmy jakie nagradzamy oraz ich osiągniecia, a po drugie, liczba i wysoka jakość działalności firm, które do Konkursu się zgłaszają. W tym roku była to rekordowa liczba: aż 241 przedsiębiorców. Warto podkreślić fakt, że każdy ze zgłaszających się wykazywał się wysoką kreatywnością i przedsiębiorczością. Cieszy mnie fakt, że w gronie nagrodzonych firm są tak różnorodne pomysły na biznes” – powiedział Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy.

Poza prestiżową nagrodą główną Kapituła Konkursu wybrała laureatów w 4 kategoriach (Start, Progres, Młody Biznes i Senior), z których każdy otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkowo przyznano 12 specjalnych wyróżnień dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju. Nagrodą wyróżnionych firm były dedykowane warsztaty pt. „Kiedy potrzebujemy przywództwa?”, podczas których omówiono kluczowe wyzwania firm na etapie wchodzenia w fazę ekspansji biznesowej.

Jak powiedziała Ewa Sobkiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych – “Celem naszego Konkursu jest nie tylko wyróżnienie najlepszych mikrofirm, ale także docenienie lokalnych liderów, którzy stoją za rozwojem polskiej przedsiębiorczości. Wiemy jak ważnym jest wsparcie i zachęcanie na starcie każdego przedsięwzięcia. Dlatego dbamy o edukację i integrację polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych mikro”.

Laureaci w 4 kategoriach: START – BACTrem Sp. z o.o., PROGRES – Fundacja Łąka, SENIOR – Pracownia Cukiernicza “Zagoździński”, MŁODY BIZNES– Solace Sp. z o.o.

 

 

Natomiast wyróżnienia specjalne trafiły do: 1000 realities Sp. z o.o., Al Force1 Sp. z o.o., Correscopy, Deko Eko Sp. z o.o., Escape Room Supplier, Experteam Sp. z o.o., Fundacja Leżę i Pracuję, Pakomatic Sp. z o.o., Truesense Sp. z o.o., WoshWosh oraz XOXO WiFi.


Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany cyklicznie od 2005 roku, a drugi rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. W celu wyłonienia zwycięzców powołano Kapitułę Konkursu, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.

GALERIA ZDJĘĆ
Informacja prasowa [PDF]