Audycja w Radio 357 nt. sukcesji w firmach rodzinnych

W ubiegły czwartek [07.10.2021] mieliśmy przyjemność wziąć udział w audycji Radio 357, poświęconej tematowi sukcesji w firmach rodzinnych. Z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych w dyskusji uczestniczył Tomasz Budziak. W audycji udział wzięli także: Jarosław Sroka (Kulczyk Investments S.A.), Wojciech Wolny (Euvic) razem z synem Mikołajem Wolny, Arkadiusz Muś (Pressglass) oraz Grzegorz Putka (Piekarnie Cukiernie Putka).

Serdecznie dziękujemy Pawłowi Sołtysowi za zaproszenie i świetną organizację! Audycja dostępna jest do odsłuchania dla subskrybentów Radio 357. Krótkie podsumowanie i relację naszego wiceprezesa znajdziecie poniżej:

Konkluzja jest taka: sukcesorzy nie palą się do pracy z rodzicami, choć jest nadzieja, że profesjonalne zarządy dadzą szansę na przetrwanie. Nawet gdy młode pokolenie nie będzie bezpośrednio zarządzać biznesem. Badania potwierdzają, że choć jedynie ok. 15% sukcesorów widzi się w tej roli, to połowa młodzieży jednak chce prowadzić swoje biznesy samodzielnie. Czy to zagrożenie dla sukcesja?

Moja odpowiedź na to jest taka: niech sukcesorzy spróbują zmierzyć się ze światem samodzielnie a potem ze zdobytym samodzielnie doświadczeniem może chętniej wrócą do biznesu seniorów… Trzeba tylko aby wszyscy członkowie rodziny z szacunkiem i uwagą wzmacniali biznes rodzinny poprzez jego profesjonalizację i strukturyzację oraz ład korporacyjny i ład rodzinny.