Przenikające się potrzeby firmy i rodziny w kontekście finansowania bankowego | Webinarium IFR

W rzeczywistości ekonomicznej zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne sięgają po finansowanie zewnętrzne. Motywacją do sięgnięcia po takie finansowanie jest m.in. chęć przyśpieszenia rozwoju, realizacji planów i potrzeb czy też zwiększenia płynności poprzez brak konieczności wycofania swoich długoterminowych inwestycji. Najczęściej cele, dla których osoby prywatne i podmioty gospodarcze sięgają po finansowanie zewnętrzne są odmienne, różne jest również podejście banków do oceny ryzyka kredytowego. Jednakże w rodzinie biznesowej często potrzeby firmowe i osobiste się przenikają, a ich finansowanie wymaga specjalnego podejścia.

Wspólnie z BNP Paribas Bank Polska (partner strategiczny naszego Stowarzyszenia) serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium IFR pt. “Przenikające się potrzeby firmy i rodziny w kontekście finansowania bankowego“, które odbędzie się 21 października 2021 roku w godz. 11:00-12:30. Podczas webinarium ekspert naszego partnera – Wojciech Fedoruk (doradca podatkowy, dyrektor Biura Oferty Produktowej Wealth Management BNP Paribas Bank Polska) podzieli się analizą case studies w zakresie finansowania na pograniczu potrzeb firmowych i prywatnych oraz przedstawi możliwe sposoby podejścia do tego zagadnienia z perspektywy banku. Wśród omawianych przypadków będą m.in.: spłata spadkobierców czy zakup nieruchomości komercyjnych za pośrednictwem należącej do rodziny spółki celowej.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Wojciech Fedoruk – doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. W latach 2007-2012 członek zespołu Podatkowego Doradztwa Transakcyjnego w dziale doradztwa podatkowego EY. Od 2012 r. związany z BNP Paribas Wealth Management, w którym odpowiada za planowanie majątkowe. Specjalizuje się w zagadnieniach planowania spadkowego i planowania sukcesji w firmach rodzinnych z uwzględnieniem kontekstu międzynarodowego. Koordynuje współpracę z działami planowania majątkowego z innych banków z Grupy BNP Paribas. Autor artykułów z tematyki podatkowej oraz planowania sukcesji, publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Od marca 2021 pełni obowiązki dyrektora Biura Oferty Produktowej Wealth Management.