Cykl rozmów o testamentach z Luizą Kwaśnicką (GWLAW) w TOK FM

Planowałem ten dzień od dawna… mózgiem i fartem zbudowałem każdą cząstkę mojej fortuny. Dysponowanie nią to moje prawo. Rozdawanie jej powinno być moim wyborem, tylko że za bardzo na mnie nastają…” – to słowa wypowiedziane przez bohatera jednej z najpopularniejszych powieści Johna Grishama – „Testament”, tuż przed spisaniem testamentu.

Sporządzenie za życia testamentu może pomóc testatorowi ochronić jego majątek wypracowany i zgromadzony przez całe życie i pozwolić na dalszą kontynuację podjętej działalności związanej z tym majątkiem zgodnie z założeniami i oczekiwaniami testatora. Testament jest jednym z elementów procesu Sukcesji. Dlatego nie należy odkładać jego sporządzenia na później, gdy nie będzie się już w stanie świadomie czy precyzyjnie wyrazić swojej woli. Pamiętać należy, że w każdej chwili testament można zmienić bądź odwołać.

W ramach Programu PONADCZASOWI, UNICEF POLSKA realizuje cykl rozmów o testamentach na antenie radia TOK FM. Jednym z rozmówców jest radca prawny Luiza Kwaśnicka z kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (partner strategiczny IFR).

Zapraszamy do wysłuchania rozmów o testamentach i zapoznania się z programem PONADCZASOWI.

SŁUCHAJ PODCASTU