Debata Warsaw Enterprise Institute pt. Jaka przyszłość firm rodzinnych? Wyzwania rozwojowe

Wspólnie z naszymi partnerami z Warsaw Enterprise Institute zapraszamy na Debatę pt. “Jaka przyszłość firm rodzinnych? Wyzwania rozwojowe“, której celem jest zdiagnozowanie kondycji polskich firm rodzinnych. Debata odbędzie się w najbliższy czwartek 17 czerwca o godz. 14:00 w Świetlicy Wolności (ul. Nowy Świat 6/12), dla chętnych dostępna będzie też transmisja online na profilu WEI na Facebook oraz kanale na YouTube.

Polskie firmy rodzinne wykazały się jednak olbrzymią zdolnością adaptacji do warunków w wolnorynkowej, zglobalizowanej gospodarce. Dzisiaj mają szansę na wyjście poza granice kraju ze swoimi usługami i produktami. Nie ma żadnego powodu, by pierwsze polskie rozpoznawalne międzynarodowo marki należały właśnie do firm rodzinnych. Żeby jednak tak się stało, muszą one rozwiązać problemy, przed którymi stoją. Jednym z nich jest np. kwestia sukcesji.

W ciągu najbliższych lat ok. 50 proc. firm musi przejść proces sukcesji – tj. znalezienia następcy dla swojego założyciela. Porażka w tym względzie może skutkować rozpadem firmy, albo jej przejęciem i utratą statusu firmy rodzinnej. Inny problem – także związany z demografią – to rosnący deficyt na rynku pracy, zarówno jeśli chodzi o pracowników wykwalifikowanych, jak i specjalistów. Oznacza to konieczność przyśpieszenia procesów automatyzacji, ale też jest wyzwaniem dla polityki publicznej.

W debacie wezmą udział:

  • dr Marek Niedużak – Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Jakub Ścierzyński – członek zarządu i sukcesor Instal-Projekt, członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
  • dr Małgorzata Rejmer – prezes zarządu Kancelarii Finansowej LEX
  • Maciej Panek – prezes zarządu Panek S.A.
  • Tomasz Wróblewski – prezes Warsaw Enterprise Institute
  • Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
  • Moderator: Sebastian Stodolak – wiceprezes Warsaw Enterprise Institute

Serdecznie zachęcamy do udziału, zarówno na żywo, jak i online.

Szczegóły wydarzenia