Nie wszytko musi zostać w rodzinie, czyli dlaczego lepiej subskrybować niż mieć? | Webinarium IFR

O zjawisku ekonomii subskrypcyjnej w Polsce i na świecie mówi się coraz więcej. Jednak co realnie ten model ma do zaoferowania firmom? Od strony subskrybenta po pierwsze większą elastyczność finansową, zamiast blokować gotówkę na zakup, mamy stały, przewidywalny koszt. Po drugie to pewność, że po zakończeniu użytkowania ktoś odbierze sprzęt i nie będzie trzeba poszukiwać kupca lub samodzielnie zajmować się utylizacją. Nie bez znaczenia jest też ekologia – urządzenia dostępne w subskrypcji po jej zakończeniu zazwyczaj są odnawiane i trafiają do dalszego obiegu zamiast leżeć nieużywane.

Z drugiej strony rozwój ekonomii subskrypcyjnej stanowi szansę do rozwoju swojej oferty. Firmy z kolejnych branż wprowadzają tego typu produkty na rynek. W formie subskrypcji można zaoferować niemalże każdy produkt czy usługę. Wystarczy dobrać odpowiedni model działania. Subskrypcje stanowią odpowiedź również na zmorę wielu firm rodzinnych i nie tylko – Polski Ład. Wobec nowych regulacji stają się one jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem niż dotąd. W jaki sposób?

O tym i innych aspektach subskrypcji odpowiedzą podczas naszego kolejnego webinarium eksperci z firmy WeSub: Mariusz Szałagan (ekspert rozwiązań subskrypcyjnych, partner zarządzający Grupy WeSub) oraz Robert Mikulski (Partner Zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy, doradca Zarządu WeSub). Webinarium odbędzie się w czwartek 16 grudnia w godz. 11:00-12:30, a organizujemy je we współpracy z Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy (partner strategiczny IFR).


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Mariusz Szałagan – ekspert w zakresie produktów finansowych, consultingu biznesowego oraz rozwoju produktów innowacyjnych. Od 1995 roku związany jest z branżą finansów, gdzie współpracował z czołowymi instytucjami w zakresie rozwoju nowych produktów, kanałów sprzedaży oraz rynków. Współpracował m.in. z Cuprum Bank S.A., Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych – BISE S.A. czy DnB NORD Poland. W latach 2009 – 2017 związany był ze spółką zależną Grupy PKO BP – PKO Leasing S.A., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego. Mając unikatową możliwość poznania potrzeb przedsiębiorców reprezentujących każdy sektor rynku oraz skalę biznesu, zrozumiał, że dotychczasowe formy produktów finansowych są zbyt ograniczone w stosunku do wyzwań gospodarki przyszłości. Od 2018 roku współtworzy i rozwija szereg spółek, które dostarczają gotowe produkty i modele subskrypcyjne partnerom zewnętrznym. Zapewniają one dostęp do nowej, elastycznej metody finansowania środków stałych dla sektora przedsiębiorstw. W 2021 roku stał się jednym z partnerów zarządzających Grupy WeSub, pierwszego w Polsce hub’u consultingowego, wyspecjalizowanego w doradztwie na rzecz transformacji przedsiębiorstw do gospodarki Subskrypcyjnej.

Robert Mikulski – ekspert z zakresu prawnych aspektów sharing, subscribtion & circular economy, startupów (fintech) oraz rozwiązań i regulacji prawnych w zakresie inwestycji infrastrukturalnych oraz energetycznych a w szczególności w OZE i wodór. Radca prawny, od 21 lat Partner Zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Doradca Zarządu WeSub, Członek Zarządu BioForum, partner Arboretum, członek Warszawskiego Klubu Rotariańskiego. Aktywnie uczestniczy w projektach dotyczących rozwoju energetyki, jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Polski Wodór. Doświadczenie zdobywał także w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędzie Rady Ministrów i Ministerstwie Finansów i wielu podmiotach gospodarczych działających w Polsce, w tym w zarządach i radach nadzorczych spółek. Jest współautorem wielu aktów prawnych, a także autorem licznych publikacji w gazetach i serwisach branżowych. Jego unikalne podejście do prowadzenia biznesu oparte jest na relacjach i “human touch”.