Dzień Przedsiębiorcy 2023 | Podsumowanie

Jakie jest DNA innowacyjnej firmy rodzinnej? Na ile otwarte na innowacje są firmy rodzinne? Jakie reprezentują wartości? Jak wygląda ich kultura organizacyjna? – zastanawiali się uczestnicy debaty wieńczącej zorganizowane 20 czerwca z okazji Dnia Przedsiębiorcy. Była to także doskonała okazja na spotkanie przestawicieli firm rodzinnych, nawiązanie kontaktów oraz wymianę doświadczeń..

Zorganizowana w Warszawie konferencja zgromadziła wielu przedstawicieli firm rodzinnych oraz instytucji wspierających biznes. Innowacyjne DNA, stanowiące podstawę rozwoju firm rodzinnych było nie tylko tematem dyskusji uczestników konferencji ale i tłem prelekcji zaproszonych gości. Obecnie wiele z firm buduje swój rozwój na innowacjach, dlatego też tematem przewodnim spotkania było „DNA innowacyjnej firmy rodzinnej”. Hasło stało się również punktem wyjścia do debaty.

Inicjatywa Firm Rodzinnych wydarzenie to zorganizowała wspólnie z firmą Eurokreator i w partnerstwie z Instytutem Badań Edukacyjnych oraz Platformą Przemysłu Przyszłości.

Konferencja, została objęta patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a patronat medialny udzielił Dziennik Rzeczpospolita. Gospodarzem spotkania był Hotel Arche Puławska Residence.

Wspomniana debata była zapowiedzią corocznego XVI już Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, który w tym roku odbędzie się w Krakowie w dniach 16-18 listopada 2023. Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Czym się różni firma rodzinna od firmy nierodzinnej, jeżeli szukamy cech dystynktywnych, które tworzą ich DNA?” – takim pytaniem otworzył ją prowadzący Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Rzeczpospolita. Rozmówcy poruszyli również temat motywacji firm rodzinnych do rozwoju, otwartości na innowacje ich wartości i kultury organizacyjnej. Nie zabrakło tematu sukcesji… oraz odpowiedzi na pytanie “Kiedy firmy rodzinne powinny stać się korporacjami i czy oznacza to sukces?“.

W rozmowie uczestniczyli:

  • Władysław Grochowski – właściciel ARCHE Hotele
  • Piotr Grabowski – wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.
  • Rafał Kunaszyk – współwłaściciel Eurokreator
  • Michał Nowakowski – Lider projektu w IBE Instytut Badań Edukacyjnych
  • Zuzanna Mikołajczyk – założycielka Know.how.much

Wydarzenie poprowadziła Mariola Grodnicka – dyrektor generalna IFR.

GALERIA