Firmy rodzinne w podatkowym raju | Komentarz Tomasza Budziaka dla PB

W zeszłym tygodniu, 8 listopada, ukazała się kolejna wersja projektu ustawy o Fundacji Rodzinnej, w której Rząd radykalnie poprawił projekt, proponując realną ochronę majątku i zwolnienia podatkowe dla firm rodzinnych planujących sukcesje.

Zachęcamy do lektury artykułu na łamach Puls Biznesu autorstwa Jarosława Królaka na temat zaproponowanych przez rząd zmian w ustawie. Z lektury dowiecie się m.in.: jakie korzyści podatkowe chce dać rząd fundacjom rodzinnym, kto i kiedy będzie zwolniony z podatku oraz jak propozycje rządu oceniają eksperci.

Znajdziecie w nim także komentarz Tomasza Budziaka (wiceprezesa zarządu IFR), który potwierdza, że nowy projekt jest satysfakcjonujący dla biznesu rodzinnego, jednak wymaga dopracowań w pewnych aspektach.

“Takie przepisy mogą bardzo zachęcić do zakładania fundacji rodzinnych. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na jeden mankament projektu. Mianowicie zarówno fundacja rodzinna jak i jej fundator lub beneficjent nie będą mogli być wspólnikami w spółkach korzystających z estońskiego CITu”.

Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR)

Pełną wersję artykułu znajdziecie poniżej. Dostęp do treści wymaga zakupu subskrypcji.

Czytaj dalej…