Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji z FENG | InfoWeek PFR

Fundusze unijne to możliwość rozwoju dla każdego przedsiębiorcy, który chce wdrażać innowacyjne produkty lub usługi, automatyzować procesy czy redukować wpływ na środowisko. Przed polskimi firmami stoi kolejna szansa na przeprowadzenie modernizacji ze wsparciem z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), a konkretnie Priorytetu 1. Tematyce FENG oraz możliwościom wsparcia firm w przygotowaniu założeń projektowych do programu poświęcone będą najbliższe spotkania w ramach cyklu InfoWeek Grupy PFR.

Program FENG, czyli kolejna szansa na dalszy rozwój

Polscy przedsiębiorcy z niecierpliwością czekali na nowe rozdanie funduszy. Program FENG, czyli Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 został zatwierdzony przez Komisję Europejską pod koniec września 2022 r.  Pierwsze konkursy ruszą w pierwszym kwartale 2023. Czas przed ogłoszeniem pierwszych naborów wniosków jest świetnym momentem dla firm, aby zweryfikować plany rozwojowe, sprawdzić jakie możliwości daje nowy program i rozpocząć przygotowania.

Aby pomóc firmom skorzystać z nadchodzącej szansy, Polski Fundusz Rozwoju przygotował cykl spotkań w ramach InfoWeek Grupy PFR, jak przygotować firmę na pozyskanie dotacji z FENG. W terminie 21-25 listopad (codziennie, g. 12.00-13.00) odbędą się spotkania, podczas których przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN  i Polskiego Funduszu Rozwoju dostarczą praktyczną wiedzę z zakresu programu FENG.

Ze strony instytucji zaproszeni są eksperci i ekspertki m.in.: Małgorzata Szczepańska – Dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i Patrycja Zeszutek – Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak dołączyć do spotkań?

Wszystkie spotkania odbędą się w formule online. Zainteresowani programem mają możliwość wyboru bloków tematycznych i rejestracji na spotkania, które bezpośrednio odpowiadają ich zainteresowaniom i obszarom działania. Udział w webinariach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia na spotkania można dokonać do 25 listopada 2022, do g. 11.00.

REJESTRACJA