Gdy fiskus puka do drzwi – czyli jak zabezpieczyć firmę? | Webinarium IFR

Ze względu na istotne zmiany w prawie podatkowym w związku z programem społeczno-gospodarczym rządu określanym jako Polski Ład, zauważalny jest wzrost liczby kontroli rozliczania środków publicznych pozyskanych w ramach tarcz antykryzysowych. Nasila się również dążenie fiskusa do uszczelnienia systemu podatkowego, a co za tym idzie częste zmiany przepisów i rosnące obowiązki wobec urzędów skarbowych. To wszystko powoduje wzrost ilości postępowań karnoskarbowych i liczby skazanych w tych postępowaniach, dzięki czemu na popularności zyskuje ubezpieczenie karnoskarbowe.

Wspólnie z Kancelarią Brokerską EQUINUM Broker postanowiliśmy pogłębić ten temat, podczas webinarium pt. Gdy fiskus puka do drzwi – czyli jak zabezpieczyć firmę?”, które odbędzie się w czwartek 24 lutego 2022 roku w godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzi Maciej Strużek – prawnik w EQUINUM Broker. Moderować je będzie Agata Hagno – członek zarządu IFR, prezes DPM Doradztwo Personalne.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinarium omówimy m.in. następujące kwestie:

  1. Źródła i konsekwencje ryzyka w odniesieniu do organów skarbowych;
  2. Ubezpieczenie karnoskarbowe, jako narzędzie minimalizacji ryzyka podatkowego;
  3. Jak przygotować się na spór z fiskusem?
  4. OC księgowych – zakres ubezpieczenia;
  5. Wysokość kar za wykroczenia i przestępstwa skarbowe;
  6. Podstawa prawna odpowiedzialności z KKS;
  7. Szkody wyrządzone pracodawcy;
  8. Ubezpieczenie karnoskarbowe, jako rozszerzenie ochrony D&O

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do usłyszenia!

PROWADZĄCY

Maciej Strużek – absolwent Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w kancelariach prawnych oraz komorniczych, a także pracując na stanowisku Asystenta Sędziego w Sądzie Okręgowym w Gliwicach w Wydziale Gospodarczym. Z branżą finansową i ubezpieczeniową ściśle związany od 2 lat, początkowo prowadząc własną działalność gospodarczą, w ramach której zajmował się doradztwem w zakresie leasingu i ubezpieczeń. Obecnie Prawnik, In-house lawyer w Kancelarii Brokerskiej EQUINUM Broker Sp. z. o.o. Specjalizuje się w zakresie ubezpieczeń: odpowiedzialności cywilnej, D&O, karnoskarbowych i ryzyk cybernetycznych.